Wydrukuj tę stronę

            Wolno wędkować od 20 kwietnia!
17
kwiecień

Wolno wędkować od 20 kwietnia!

Napisał 

Jak podaje strona internetowa Zarządu Głównego PZW, od poniedziałku będziemy mogli w pełni legalnie wędkować przy zachowaniu środków ostrożności o których mowa dalej.

Zakaz przemieszczania się osób przebywających na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej obowiązuje do 19 kwietnia 2020 r. Z dniem 20 kwietnia 2020 r. obostrzenia w tym względzie nie będą obowiązywały, tym samym wędkarze będą mieli możliwość prowadzenia połowów amatorskich zarówno na łowiskach stawowych, jak i w obwodach rybackich (gł. jeziorach, rzekach i zbiornikach zaporowych).
Trzeba jednak pamiętać o środkach bezpieczeństwa, które zostały wprowadzone i będą obowiązywać w przestrzeni publicznej, takich jak zasłanianie nosa i ust (np. maseczkami), czy zachowanie dystansu od innych osób (min. 2 m).

Wszystkim wędkarzom życzymy wiosennych połowów conajmniej takich, jak lin ze zdjęcia :)

źródło

Marcin Wosiek

Preferuje stacjonarne metody wędkowania, takie jak feeder i żywcówka. Jedynym wyjątkiem są małe rzeczki nizinne (ulubiony typ łowiska), gdzie sięga po przepływankę, łowiąc z marszu, a czasem i po lekki spinning. Na rybach w ostatnich latach szuka przede wszystkim odpoczynku. Obecnie bywa już tylko prawie wyłącznie nad kameralnymi wodami w centrum Mazowsza, najchętniej z dala od ludzi. W naszym zespole odpowiada za filmy poświęcone rybom spokojnego żeru, stając po obu stronach kamery. A także za dział internetowy, w tym za kontakty z internautami-Czytelnikami WMH.

Najnowsze od Marcin Wosiek