Wydrukuj tę stronę

            Składki za 2020: apel ZG PZW do zarządów okręgów i kół
16
marzec

Składki za 2020: apel ZG PZW do zarządów okręgów i kół

Napisał 

Zarząd Główny PZW zaapelował do zarządów kół i okręgów, aby m.in. ułatwiać wędkarzom wnoszenie stosownych opłat przez Internet

W związku z zagrożeniem epidemiologicznym normalne działanie struktur PZW jest utrudnione, w związku z czym ZG PZW apeluje o ułatwianie członkom Związku wnoszenie opłat drogą elektroniczną. Ten model działa np w Okręgu Mazowieckim.
Można też postąpić tak, jak zarząd Okręgu Nadnoteckiego, który wszystkim swoim członkom przedłużył zezwolenia wykupione na 2019 rok az do dnia 26 kwietnia 2020 bez konieczności wnoszenia stosownych opłat. Został przy tym zachowany wymóg opłacenia składek członkowskich do 30 kwietnia. W obecnej sytuacji wydaje się to najrozsądniejszym wyjściem. 
Ograniczenia powinny dotyczyć także kontroli nad wodą, bo strażnicy to także ludzie i też mają rodziny. Przykładowo SSR okręgu PZW w Poznaniu ma nakaz ograniczenia i uproszczenia kontroli wędkarzy indywidualnych do przypadków uzasadnionego kłusownictwa, a za to skupieniu się na ochronie wód przed kłusownictwem narzędziami typu rybackiego. 

Oczywiste jest także postulowane przez ZG PZW ograniczenie lub zawieszenie organizacji zawodów i innych imprez wędkarskich. 

Marcin Wosiek

Preferuje stacjonarne metody wędkowania, takie jak feeder i żywcówka. Jedynym wyjątkiem są małe rzeczki nizinne (ulubiony typ łowiska), gdzie sięga po przepływankę, łowiąc z marszu, a czasem i po lekki spinning. Na rybach w ostatnich latach szuka przede wszystkim odpoczynku. Obecnie bywa już tylko prawie wyłącznie nad kameralnymi wodami w centrum Mazowsza, najchętniej z dala od ludzi. W naszym zespole odpowiada za przygotowanie tekstów do druku (redakcja) i za fotoedycję, oraz za dział internetowy, w tym za kontakty z internautami-Czytelnikami WMH.

Najnowsze od Marcin Wosiek

Artykuły powiązane