Wydrukuj tę stronę

            Ukraińscy kłusownicy zatrzymani
05
marzec

Ukraińscy kłusownicy zatrzymani

Napisał 

1 marca br. na rzece Sanoczek w miejscowości Trepcza Strażnicy SSR w Sanoku po raz kolejny zatrzymali dwóch obcokrajowców. Byli to dwaj Ukraińcy kłusujący w tym miejscu. Zostali zatrzymani do czasu przyjazdu policji.

Na codzień mieszkają oni w okolicy Sanoka. Skłusowane ryby na oczach strażników wyrzucili w reklamówce do rzeki.  Przybyli na miejsce policjanci ustalili dane mężczyzn, a następnie zgodnie z przepisami Ustawy o Rybactwie Śródlądowym wystawili im wysokie mandaty karne. 
Co roku sanocka SSR zatrzymuje kilku obywateli Ukrainy, którzy łowią bez zezwolenia, podczas tarła, dokonują połowu na niedozwolone metody np. „szarpaka”, a także, jak opowiadają wędkarze,  prądem, sieciami, itp.

Źródło

Marcin Wosiek

Preferuje stacjonarne metody wędkowania, takie jak feeder i żywcówka. Jedynym wyjątkiem są małe rzeczki nizinne (ulubiony typ łowiska), gdzie sięga po przepływankę, łowiąc z marszu, a czasem i po lekki spinning. Na rybach w ostatnich latach szuka przede wszystkim odpoczynku. Obecnie bywa już tylko prawie wyłącznie nad kameralnymi wodami w centrum Mazowsza, najchętniej z dala od ludzi. W naszym zespole odpowiada za przygotowanie tekstów do druku (redakcja) i za fotoedycję, oraz za dział internetowy, w tym za kontakty z internautami-Czytelnikami WMH.

Najnowsze od Marcin Wosiek

Artykuły powiązane