Wydrukuj tę stronę

            Sieci zdjęte z wód PZW Sieci zdjęte z wód PZW fot. autor
03
marzec

Drony i fotopułapki na kłusowników

Napisał 

Kamera wideo stacjonarne lub podwieszona na dronie to obecnie jedne z najlepszych sposobów nie tylko szukania kłusowników, ale i gromadzenia dowodów ich przestępczego procederu.

Wydaje się, że właśnie w tę stronę powinny iść działania ochrony naszych łowisk przed złodziejami ryb. Nie zastąpi to pracy strażników w terenie, ale wydatnie ułatwi im wykonywanie ich trudnych obowiązków.
Zakup drona i 12 fotopułapek do ochrony łowisk już we wrześniu ub.r. ogłosił okręg PZW w Elblągu, który miał otrzymać 80% dofinansowania tego zakupu przez Unię Europejską. Więcej na ten temat TUTAJ. Piszcie w komentarzach, jak potczyła się dalej ta sprawa i czy elektronika pracuje w elbląskich łowiskach.
Jak działa fotopułapka, można zobaczyć TUTAJ. Jest to materiał z okolic Łomży. Udało się nagrać moment zastawiania urządzeń kłusowniczych. Już nie będzie tłumaczeń że "znalazł i niesie na policję, tylko wstąpił do domu zmienić buty". 


Marcin Wosiek

Preferuje stacjonarne metody wędkowania, takie jak feeder i żywcówka. Jedynym wyjątkiem są małe rzeczki nizinne (ulubiony typ łowiska), gdzie sięga po przepływankę, łowiąc z marszu, a czasem i po lekki spinning. Na rybach w ostatnich latach szuka przede wszystkim odpoczynku. Obecnie bywa już tylko prawie wyłącznie nad kameralnymi wodami w centrum Mazowsza, najchętniej z dala od ludzi. W naszym zespole odpowiada za przygotowanie tekstów do druku (redakcja) i za fotoedycję, oraz za dział internetowy, w tym za kontakty z internautami-Czytelnikami WMH.

Najnowsze od Marcin Wosiek

Artykuły powiązane