Wydrukuj tę stronę

            Zatrucie rzeki Olechówki Fot. ZWiK w Łodzi
27
luty

Zatrucie rzeki Olechówki

Napisał 

Pracownicy jednej z łódzkich firm wlewali truciznę do kanalizacji. W rezultacie w połączonej z nią rzece Olechówce wyginęło życie. 

Sprawców schwytano i zajęła się nimi prokuratura. Łódzki Zakład Wodociągów i Kanalizacji będzie się domagał odszkodowania za zniszczenie podczyszczalni wód deszczowych. Firma będzie musiała także zapłacić za utylizacje toksycznych ścieków kilka milionów złotych. Co na to użytkownik rybacki Olechówki, czyli PZW? Jak sądzicie, czy też powinien się domagać odszkodowania? Więcej o tej sprawie TUTAJ i TUTAJ.

Marcin Wosiek

Preferuje stacjonarne metody wędkowania, takie jak feeder i żywcówka. Jedynym wyjątkiem są małe rzeczki nizinne (ulubiony typ łowiska), gdzie sięga po przepływankę, łowiąc z marszu, a czasem i po lekki spinning. Na rybach w ostatnich latach szuka przede wszystkim odpoczynku. Obecnie bywa już tylko prawie wyłącznie nad kameralnymi wodami w centrum Mazowsza, najchętniej z dala od ludzi. W naszym zespole odpowiada za przygotowanie tekstów do druku (redakcja) i za fotoedycję, oraz za dział internetowy, w tym za kontakty z internautami-Czytelnikami WMH.

Najnowsze od Marcin Wosiek

Artykuły powiązane