Wydrukuj tę stronę

            Temu karpiowi smakują przynęty mięsne Temu karpiowi smakują przynęty mięsne Marcin Wosiek
05
luty

Mielonka spożywcza jako przynęta

Napisał 
Dział: Porada tygodnia

Przynętę taką z powodzeniem stosuję w zimniejszych miesiącach. Kupując taki wyrób mięsopodobny (konserwowy lub na wagę), należy się kierować jego twardością i wonią.

To pierwsze jest oczywiste: im bowiem przynęta jest twardsza, tym łatwiej znosi zakładanie na włos i lepiej się na nim trzyma. Jeśli dobrze wybierzemy, to nie będą potrzebne dodatkowe zabiegi utwardzające (usuwające nadmiar wody) w postaci podmrażania, podsuszania, podsmażania itp. Dla porządku jedynie napiszę, że jeśli mielonka jest zbyt miękka, to kroję ją na kostki potrzebnej mi wielkości, kładę na talerzyku tak, żeby się ze sobą nie stykały, i chowam do zamrażalnika. Po rozmrożeniu będą podsuszone. Odnosząc się do drugiego wymogu, to stosuję też czasem patent z panierowaniem przynęt, tzn. kostkę mięska założoną już na włos namaczam w dipie (żeby potem się nie babrać z zakładaniem ociekającej „sosem” przynęty), odsączam z nadmiaru płynu, po czym panieruję w atraktorze proszkowym. (Zapach takiej przynęty potrafi być naprawdę powalający, a w wodzie tworzy się wokół niej ładna smuga). Dopiero wtedy dowiązuję przypon do krętlika na żyłce głównej i od razu zarzucam.
Na koniec trzeba nadmienić, że są w sprzedaży specjalne mielonki przynętowe, doprawiane na najróżniejsze sposoby, np ostrą papryką chili. Warto dać im szansę, bo nie dość że są wygodne w stosowaniu, to jeszcze bywają bardzo łowne.

Marcin Wosiek

Preferuje stacjonarne metody wędkowania, takie jak feeder i żywcówka. Jedynym wyjątkiem są małe rzeczki nizinne (ulubiony typ łowiska), gdzie sięga po przepływankę, łowiąc z marszu, a czasem i po lekki spinning. Na rybach w ostatnich latach szuka przede wszystkim odpoczynku. Obecnie bywa już tylko prawie wyłącznie nad kameralnymi wodami w centrum Mazowsza, najchętniej z dala od ludzi. W naszym zespole odpowiada za filmy poświęcone rybom spokojnego żeru, stając po obu stronach kamery. A także za dział internetowy, w tym za kontakty z internautami-Czytelnikami WMH.

Najnowsze od Marcin Wosiek