Wędkarskie Forum Dyskusyjne WMH > Organizacje i przepisy wędkarskie

Test na kartę wędkarską

<< < (6/7) > >>

Zander:
W czasie wędkowania wędkarz ma obowiązek posiadać:kartę wędkarską,zezwolenie wydane przez uprawnionego do rybactwa i inne dokumenty wymagane przez wydającego zezwolenie.W tym przypadku jest rejestr amatorskiego połowu ryb i RAPR.Tak ja to rozumiem i tak zostałem poinformowany.

piskorz:
Zander,skarbnik ci tak powiedział prawdopodobnie dlatego że chciał ci zwrócić uwagę na to że istnieje coś takiego jak RAPR ;) . Młodzi często zapominają o przestrzeganiu a pan skarbnik prawidłowo się zachował przypominając ci o nim :). Nie sugerują że ty nie przestrzegasz ,chodzi mi o większość młodych wędkarzy. Być może gdzieś jest zapis o obowiązku noszenia regulaminu ale ja o tym nie wiem. Sam muszę się w niego zaopatrzeć bo często ułatwia wędkowanie na nowych łowiskach.  U mnie za RAPR trzeba zapłacić a jak wykupywałem składki to niestety go nie mieli,czyli jestem zwolniony z obowiązku posiadania RAPR?  ;)

Zander:
Dostałem cały komplet dokumentów w tym RAPR i skarbnik powiedział nie tylko mi, że muszę go zawsze mieć przy sobie. ;)

okonhel:
Zander - na to ze masz mieć rejestr przy sobie jest uchwała ZG PZW albo ZO PZW wprowadzająca obowiązek rejestracji ryb. Nie słyszałem by była na posiadanie przy sobie RAPR. Sam widzisz ze w cytowanym przez Ciebie fragmencie jest ogólnie napisane o dokumentach wymaganych przez wydającego zezwolenie.
U nas też mówią że masz mieć rejestr przy sobie i go wypełniać (jest to usankcjonowane przepisami) - nie ma słowa o tym że masz mieć przy sobie RAPR.

Zander:
W każdym razie ja nosiłem i będę go nosił przy sobie.Przy najbliższej kontroli będę wszystko wiedział. :D

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej