Newsletter

Chcesz być na bieżąco? Dopisz się do listy!

Dołącz

Reklamy

Licznik odsłon


Porada tygodnia

 • Płytsza przykosa

  2008-10-04 Redakcja WMH

  Przykosa jest na ogół bardzo dobrym łowiskiem. Jest to dół w dnie rzeki tuż poniżej wąskiej, piaszczystej mielizny, zwanej kosą. Przykosy są stanowiskami niemal każdej rzecznej ryby.

  Komentarzy: 0
  więcej
 • Dobór drgającej szczytówki

  2008-09-29

  Łowienie metodą drgającej szczytówki - czy to pickerem, czy feederem – staje się coraz bardziej popularne. Warto wiedzieć, czym się kierować przy wyborze szczytówki sygnalizacyjnej.

  Komentarzy: 0
  więcej
 • Na napływie ostrogi

  2008-09-23

  Napływowe części ostróg (zwanych też główkami) to znakomite łowiska wielu gatunków ryb. Jednak nie każdy napływ jest jednakowo dobrym miejscem na zasiadkę.

  Komentarzy: 0
  więcej
 • Wrześniowa troć - miejsca i przynęty

  2008-09-16

  Wrześniowa troć wymaga od wędkarza szczególnej uwagi – jest rybą kapryśną, ale bardzo agresywną, silną i waleczną. Dziś podpowiadamy, jak skusić ją do brania popularnymi przynętami.

  Komentarzy: 0
  więcej
 • Przytrzymywanie woblera

  2008-09-09

  Podczas obławiania trudno dostępnych rzecznych dołków o niewielkiej powierzchni nieocenione usługi oddaje wobler. Dziś podpowiadamy, jak go umiejętnie wykorzystać.

  Komentarzy: 0
  więcej
 • Węgorz wczesną jesienią

  2008-09-02

  Od końca sierpnia do pierwszych dni października węgorza znajdujemy na płyciznach, tak przybrzeżnych, jak i śródjeziornych. Wtedy można go łowić wędką spławikową w środku dnia.

  Komentarzy: 1
  więcej
 • Sum w godzinach południowych

  2008-08-26 Redakcja WMH

  Latem w środku dnia, gdy brania innych ryb często zamierają, sum wciąż żeruje na tyle aktywnie, że jest szansa na złowienie ładnej sztuki. To świetna okazja na zagospodarowanie bezrybnego zazwyczaj południa w czasie całodziennych wędkarskich wypadów nad rzekę.

  Komentarzy: 0
  więcej
 • Ustawianie gruntu

  2008-08-19 Redakcja WMH

  Częstym problemem początkującego wędkarza jest złe wygruntowanie zestawu i umieszczenie najniższego ołowiu na żyłce. Podajemy kilka podstawowych wskazówek, jak to robić w różnych typach łowisk.

  Komentarzy: 0
  więcej
 • Ciasto uszlachetnione

  2008-08-12 Redakcja WMH

  Kulki ciasta sporych rozmiarów, mające wabić okazałe karpie, stosunkowo szybko rozpadają się na haczyku, tworząc strzępy łatwe do skubania przez właśnie drobne ryby.

  Komentarzy: 0
  więcej
 • Łowiska brzanowe

  2008-08-05 Redakcja WMH

  Szukamy ich w silnym nurcie omywającym podwodne przeszkody. Typową miejscówką jest głęboka rynna z dnem usianym kamieniami, przy których stadnie szukają pożywienia, posługując się silnie umięśnionym pyskiem.

  Komentarzy: 0
  więcej
---- reklama ----
http://www.AUTOdoc.PL Istnieje możliwość zakupu części zamiennych w niewiarygodnie niskich cenach tutaj
przynęty na klenie