Newsletter

Chcesz być na bieżąco? Dopisz się do listy!

Dołącz

Reklamy

Licznik odsłon


Porada tygodnia

 • Kupujemy żyłkę spinningową

  2009-01-06

  Zaczynasz łowić na spinning i zastanawiasz się, jak wybrać żyłkę spośród masy szpulek zalegających sklepowe półki. A może plecionka? Wybór nie jest łatwy, ale mamy dla Ciebie kilka rad.

  Komentarzy: 0
  więcej
 • Okoń z pierwszego lodu

  2009-01-06

  Zima nareszcie nadciągnęła na dobre i można skorzystać z dobrodziejstw łowienia z lodu. Te kilkanaście dni odkąd lód skuje taflę jeziora to okres okoniowych żniw. Aby jednak wziąć w nich udział, trzeba ustalić odpowiednią taktykę, aby nie miotać się bezowocnie po lodzie.

  Komentarzy: 0
  więcej
 • Karpie zimą

  2008-12-29

  Wbrew pozorom także zimą można liczyć na karpie w rzekach, w których jest liczna populacja tych ryb. Karpie zimą również żerują, trzeba jednak poświęcić trochę czasu na znalezienie odpowiedniego miejsca i dobranie odpowiedniej przynęty.

  Komentarzy: 1
  więcej
 • Splątania kotwic woblerów

  2008-12-16

  Częstym utrapieniem spinningistów łowiących okonie, klenie, jazie czy pstrągi przy użyciu małych woblerków jest sczepianie się ich kotwiczek w czasie rzutów. Z tego powodu wymachy muszą być miękkie, a mimo to czasem nadal dochodzi do „splątań” kotwiczek.

  Komentarzy: 0
  więcej
 • Podlodowe pilkery w wodzie bez lodu

  2008-12-09

  Choć grudzień dobiega półmetka, nadal ciężko o porządny lód. Niemniej jednak podlodowe pilkery można z powodzeniem wykorzystywać do obławiania najgłębszych rzecznych czy jeziorowych kryjówek drapieżników.

  Komentarzy: 0
  więcej
 • W grudniu lepiej nad rzeką

  2008-12-02

  Późną jesienią, zanim jeziora skuje lód, zwolennicy łowienia białorybu lepsze połowy będą mieli w rzekach, niż w wodach stojących. Duża rzeka z portami, starorzeczami, główkami czy opaskami oferuje niekiedy urozmaicone możliwości wędkowania płoci i leszczy.

  Komentarzy: 0
  więcej
 • Sandacz przy opasce

  2008-11-25

  Pręgowane drapieżniki penetrują w poszukiwaniu żeru głębsze rewiry rzek. Można się więc na nie zasadzać przy głębokich opaskach. W takich miejscach dobrze sprawdza się tak guma, jak i wobler.

  Komentarzy: 1
  więcej
 • Na ciepłym kanale

  2008-11-17

  Późną jesienią, gdy białoryb żeruje słabo, dobrym pomysłem jest zasiadka nad kanałem zrzutowym elektrowni lub elektrociepłowni. Woda jest tam podgrzana i na ogół czysta, więc ryby nadal są aktywne.

  Komentarzy: 0
  więcej
 • Nęcenie okoni

  2008-11-10

  Nęcenie drapieżników jest dość rzadko spotykane, ale w przypadku okoni sprawdza się wyśmienicie. Co prawda zanęta przyciąga najczęściej małe i średnie sztuki, ale za nimi przypływają naprawdę duże garbusy, żerujące... na swoich młodszych kuzynach.

  Komentarzy: 5
  więcej
 • Granie woblerem pływającym

  2008-11-04

  W łowiskach o zróżnicowanej głębokości lub tam, gdzie trzeba omijać zaczepy, na przykład na przybrzeżnych płyciznach, przydaje się umiejętność regulowania głębokości pracy woblera przez odpowiednie ustawienie szczytówki wędziska.

  Komentarzy: 3
  więcej
 • Jaki haczyk?

  2008-10-27 Redakcja WMH

  Dobór haczyka często sprawia kłopot młodym wędkarzom. Trzonek krótki czy długi, haczyk srebrny, czerwony, złoty, łuk kolankowy okrągły czy typu Cristal... Jak wybrać ten właściwy haczyk?

  Komentarzy: 1
  więcej
 • Dorsze z opadu

  2008-10-07 Redakcja WMH

  Łowienie dorszy z kutra to dziedzina wędkarstwa, w której multiplikator sprawdza się lepiej od tradycyjnego kołowrotka o szpuli stałej. Wynika to z techniki łowienia pilkerem, polegającej na podnoszeniu i opuszczaniu przynęty w pionie tuż przy burcie.

  Komentarzy: 6
  więcej
---- reklama ----
http://www.AUTOdoc.PL Istnieje możliwość zakupu części zamiennych w niewiarygodnie niskich cenach tutaj
przynęty na klenie