Ostatnie komentarze

Newsletter

Chcesz być na bieżąco? Dopisz się do listy!

Dołącz

Reklamy

Licznik odsłon


Porada tygodnia

 • Długi dryf spławika

  2009-03-17

  Wiosną, gdy woda nie jest wezbrana warto wyprawiać się na klenie, jazie i płotki. W silnym nurcie łowi się je z brzegu długą, bezprzelotkową wędką, feederem lub bolonką. Jest jednak inny sposób, bardzo skuteczny i wciągający.

  Komentarzy: 0
  więcej
 • Piasek wrogiem wędki

  2009-03-10

  Zdarza się, że wędka odstawiona do kąta jesienią „w całości”, teraz nie daje się rozłożyć na segmenty. Zaklinowane złącze to zmora wędkarza, a częstą przyczyną bywa jego zapiaszczenie.

  Komentarzy: 0
  więcej
 • Wiążemy wobler

  2009-03-03

  Jednym z drobiazgów, które często decydują o powodzeniu lub porażce jest sposób wiązania sztucznej przynęty. Wobler nie jest tu żadnym wyjątkiem a to, na czym i jak go zawiążemy ma duże znaczenie dla pracy przynęty.

  Komentarzy: 0
  więcej
 • Zimą utwardzamy dno dla karpi

  2009-01-27 Redakcja WMH

  Choć falę mrozów mamy już za sobą, to część jezior i innych zbiorników wodnych jest nadal skuta lodem. Dziś podpowiadamy, jak można wykorzystać lód do ułatwienia sobie łowienia karpi w ciepłych porach roku.

  Komentarzy: 1
  więcej
 • Zimowy szczupak na trupka

  2009-01-20

  Wielu z nas przebywa za granicą, lub łowi na wodach krajowych, gdzie zarządcy pozwalają na połów szczupaków zimą. Jedną z najlepszych przynęt na te ryby w zimowej, wychłodzonej wodzie jest martwa morska rybka.

  Komentarzy: 0
  więcej
 • Kolor przynęty w mętnej wodzie

  2009-01-20

  Jest wiele teorii mówiących, jaki jest optymalny kolor przynęty spinningowej. Wiele jest wzajemnie sprzecznych, ale, co ciekawe, zwolennicy każdej z nich jest mają sukcesy wędkarskie.

  Komentarzy: 0
  więcej
 • Gotowanie kulek proteinowych

  2009-01-13

  Wielu karpiarzy samodzielnie przygotowuje swoje kulki proteinowe. Przepisy są różne, ale wszystkie wymagają obgotowania utoczonych kulek we wrzącej wodzie. Ten etap ma duże znaczenie i dlatego warto zrobić to w przemyślany sposób.

  Komentarzy: 4
  więcej
 • Ostrożnie na lodzie

  2009-01-13

  Sezon podlodowy ledwie zaczął się, a już przychodzą delikatne odwilże. Należy zatem zachować ostrożność wchodząc na lód i zawsze pamiętać, że jest on niebezpieczny. Jest kilka zasad, których przestrzeganie może uratować życie, gdy lód się załamie.

  Komentarzy: 0
  więcej
 • Kupujemy żyłkę spinningową

  2009-01-06

  Zaczynasz łowić na spinning i zastanawiasz się, jak wybrać żyłkę spośród masy szpulek zalegających sklepowe półki. A może plecionka? Wybór nie jest łatwy, ale mamy dla Ciebie kilka rad.

  Komentarzy: 0
  więcej
 • Okoń z pierwszego lodu

  2009-01-06

  Zima nareszcie nadciągnęła na dobre i można skorzystać z dobrodziejstw łowienia z lodu. Te kilkanaście dni odkąd lód skuje taflę jeziora to okres okoniowych żniw. Aby jednak wziąć w nich udział, trzeba ustalić odpowiednią taktykę, aby nie miotać się bezowocnie po lodzie.

  Komentarzy: 0
  więcej
 • Karpie zimą

  2008-12-29

  Wbrew pozorom także zimą można liczyć na karpie w rzekach, w których jest liczna populacja tych ryb. Karpie zimą również żerują, trzeba jednak poświęcić trochę czasu na znalezienie odpowiedniego miejsca i dobranie odpowiedniej przynęty.

  Komentarzy: 1
  więcej
 • Splątania kotwic woblerów

  2008-12-16

  Częstym utrapieniem spinningistów łowiących okonie, klenie, jazie czy pstrągi przy użyciu małych woblerków jest sczepianie się ich kotwiczek w czasie rzutów. Z tego powodu wymachy muszą być miękkie, a mimo to czasem nadal dochodzi do „splątań” kotwiczek.

  Komentarzy: 0
  więcej
---- reklama ----
przynęty na klenie
http://www.AUTOdoc.PL Istnieje możliwość zakupu części zamiennych w niewiarygodnie niskich cenach tutaj