Newsletter

Chcesz być na bieżąco? Dopisz się do listy!

Dołącz

Reklamy

Licznik odsłon


Artykuły Czytelników

 • Sumy - misja wykonana

  2011-08-19 Koz@k

  Wędkuję od 20 lat i przeszedłem chyba wszystkie z możliwych etapów  wędkarskiej ewolucji. Od okonków i płotek, przez większe drapieżniki, karpie jedno- i dwucyfrowe po sumy, o których dziś Wam opowiem.

  Komentarzy: 13
  więcej
 • Dwa metry szczęścia

  2011-07-13 Tomasz Kosiński

  Relacja z dwudniowego wyjazdu na Mazury. Miał to być wyjazd sandaczowy, a skończył się niespodziewanie na dwóch metrach cętkowanych emocji...

  Komentarzy: 12
  więcej
 • Na szczupaki z małej rzeki

  2011-07-01 Piotrek

  Szczupak jest najpopularniejszym drapieżnikiem naszych wód, może z wyjątkiem okonia Choć wielu z nas kojarzy go z wodami większych rozmiarów, jak jeziora, spore rzeki i zbiorniki zaporowe, to jednak szczupakowi wystarcza każda, nawet mała rzeczka czy stawik.

   

  Komentarzy: 17
  więcej
 • Wędkarstwo na emigracji, Francja.

  2011-05-27 Koz@k

  Pochłonięty pasją wędkarstwa w Polsce, także  na obczyźnie poszukałem możliwości wędkowania. Przebywając we Francji poznałem panujące tu warunki i chętnie się z wami podzielę tymi informacjami.

  Komentarzy: 49
  więcej
 • Bieszczadzkie sushi ze świnek

  2011-05-20 Andrzej Bil

  W połowie maja skończył się okres ochronny świnek a zaczął się tradycyjny sezon na nie. Wędkując w urokliwych podgórskich rzekach pamiętajmy, że te niewielkie rybki nie biorą się znikąd. A tak się składa, że ich tarło jest zakłócane przez człowieka w każdy możliwy sposób.

  Komentarzy: 2
  więcej
 • Dryfowanie na szczupaka

  2011-05-06 Sebastian Nowosiad

  Dziś chcę Wam przedstawić mój kolejny tekst tym razem poświecony metodzie „dryfowania na szczupaka", którą stosuję w bliskich mi angielskich łowiskach.

  Komentarzy: 18
  więcej
 • Dialekt i gwara w wędkarstwie

  2011-04-21 Rafał P.

  Po moim ostatnim artykule w serwisie internetowym WMH.pl rozgorzała ostra dyskusja na temat różnego nazewnictwa ryb. To zachęciło mnie do zebrania znanych i tych mniej popularnych gwarowych określeń naszych ryb.

  Komentarzy: 2
  więcej
 • Karp na...paprocha

  2011-03-25 Grzegorz Jamrozik

  W ciepły lipcowy ranek wybrałem się ze spinningiem nad miejski zalew. Głównym celem mojego wyjazdu były wzdręgi z jego rozległych trzcinowisk. Tak jak na wielu poprzednich wypadach miałem zamiar kusić je do brań malutkimi twisterkami.

  Komentarzy: 10
  więcej
 • Zdradzone sandacze i przyczajone bolenie

  2011-03-18 Paweł Kubacki

  Miałem przyjemność pobić rekord Polski połowu bolenia. A cała sprawa zaczęła się niewinnie: mój kolega przyjechał na urlop z pracy za granicą. Pierwsze spotkanie i natychmiast pada pytanie, kiedy jedziemy na ryby?

  Komentarzy: 8
  więcej
 • Lin na kulki proteinowe

  2011-02-25 Jacek Sterna

  Choć zima w pełni, ja już wybiegam myślami do pierwszych, wczesnowiosennych zasiadek na lina. Zresztą nie tylko myślami: mój sposób łowienia przy użyciu kulek proteinowych wymaga poczynienia pewnych przygotowań.

  Komentarzy: 11
  więcej
 • Ostatni łosoś w Sanie

  2011-02-18 Andrzej Bil

  Artykuł opisuje okoliczności śmierci ostatniego łososia, jakiego widziano w Sanie w rejonie Sanoka. Historia śmieszno-straszna, dobrze obrazująca zagrożenia dla wielkich ryb w płytkich podgórskich rzekach naszego kraju.

  Komentarzy: 7
  więcej
 • Troć z Regi

  2011-01-14 Jacek Sterna

  Coś się zaczyna dziać nad rzeką. Zauważyliśmy spław jakiejś ryby - prawdopodobnie troć, albo pstrąg. Oczywiście obrzucaliśmy to miejsce bardzo dokładnie.

  Komentarzy: 21
  więcej
---- reklama ----
przynęty na klenie
http://www.AUTOdoc.PL Istnieje możliwość zakupu części zamiennych w niewiarygodnie niskich cenach tutaj