Ostatnie komentarze

Newsletter

Chcesz być na bieżąco? Dopisz się do listy!

Dołącz

Reklamy

Licznik odsłon


Artykuły Czytelników

 • Lin

  2012-04-30 tekst i fot. Użytkownicy Forum Dyskusyjnego WMH

  Lin jest przedstawicielem rodziny karpiowatych. Jego ciało jest krępe, wydłużone, lekko spłaszczone bocznie, z szerokim i masywnym trzonem ogonowym. Gruba skóra, pokryta jest drobnymi, mocno osadzonymi łuskami i wydziela dużo śluzu.

  Komentarzy: 0
  więcej
 • Leszcz

  2012-04-30 tekst i fot. Użytkownicy Forum Dyskusyjnego WMH

  Ciało silnie wygrzbiecone, bocznie spłaszczone. Głowa krótka, pysk lekko zaokrąglony, otwór gębowy wysuwalny w długi ryjek, stworzony do przetrząsania mulistego dna w poszukiwaniu pokarmu. Pod pokrywą skrzelową zęby gardłowe, służące do rozdrabniania pokarmu. 

  Komentarzy: 1
  więcej
 • Boleń

  2012-04-30 tekst i fot: Użytkownicy Forum Dyskusyjnego WMH

  Ciało bolenia jest wydłużone, wąskie, a boki spłaszczone. Jak przystało na przedstawiciela rodziny karpiowatych (rapa jest jedynym drapieżnikiem z tej rodziny występującym w Polsce), pokryte jest grubą, stosunkowo dużą łuską.

  Komentarzy: 1
  więcej
 • Dorsz po angielsku

  2012-03-15 Sebastian Nowosiad

  Dziś opiszę Wam metodę połowu dorsza stosowaną na wodach wokół Wysp Brytyjskich. Mocno odbiega ona od stosowanych najczęściej w Polsce sposobów.

  Komentarzy: 8
  więcej
 • Mój sezon 2011

  2012-02-13 Mariusz Drogoś

  Zeszłoroczne zmagania z rybami zacząłem późno, bo dopiero pod koniec marca, a skończyłem dosyć szybko, bo ostatniego dnia listopada. Z dokonanego podsumowania wynika, że był to bardzo udany sezon.

  Komentarzy: 10
  więcej
 • BBC One Show - wigilijny karp w Anglii

  2012-01-26 Sebastian Nowosiad

  Każdy z Was by na pewno pomyślał ze w takim kraju jak Anglia nasi rodacy kupią karpia w sklepie tak łatwo jak w Polsce, lecz bylibyście zdziwieni, gdybyście się dowiedzieli że... wolą go skłusować. Kłusownictwem zaś w UK zajęła się rządowa agencja.

  Komentarzy: 24
  więcej
 • Belona – sposób na wędkarskie emocje

  2012-01-20 Jacek „okonhel” Barczak

  Choć zima w pełni, niektórzy już zaczynają planować wiosenne wyprawy na ryby, zwłaszcza te dalsze. Dla nich właśnie mamy propozycję: majową wyprawę na belony. Jak się do niej przygotować i jak łowić, opisuje jeden z naszych Czytelników.

  Komentarzy: 6
  więcej
 • Zbiornik Sigła

  2012-01-10 piskorz

  Zbiornik Sigła zbudowany jest na rzece Szum (kraina pstrąga i lipienia) tuż przy trasie wojewódzkiej nr 853. Dominują w nim płocie i okonie jednak nie brakuje też lina. W mniejszej ilości występuje niestety pstrąg potokowy.

  Komentarzy: 18
  więcej
 • San w rejonie Sanoka

  2011-12-16 Andrzej Bil

  Zawsze gdy czytam wędkarskie podręczniki, pełne porad i recept, ilekroć czytam opisy rewelacyjnych i „cudownych” łowisk – myślę sobie – „a na Sanie łowiłeś?". Dziś opisuję to piękne łowisko.

  Komentarzy: 6
  więcej
 • Piękny i bestia

  2011-10-21 Sebastian Nowosiad

  Kolejnym drapieżnikem w moim wędkarskim kalendarzu jest konger oceaniczny (Conger Oceanicus), „flagowa” ryba rodziny kongerowatych (Congridae). Ryba niesłychanie drapieżna i waleczna.

  Komentarzy: 6
  więcej
 • Trafne przeczucie

  2011-09-23 Sebastian Nowosiad

  Pewnego poranka obudziłem się z dziwnym przeczuciem. Nie jestem tego w stanie opisać słowami ale wiedziałem, że dziś po prostu muszę iść na ryby.

  Komentarzy: 15
  więcej
 • Tropem hiszpańskich olbrzymów

  2011-08-26 Paweł Ładniak

  Hiszpania, Rio Ebro, piękne karpie, olbrzymie sumy, wspaniała pogoda. Dla wielu wędkarzy to wielkie marzenie i tak też było w moim przypadku.

  Komentarzy: 7
  więcej
---- reklama ----
przynęty na klenie
http://www.AUTOdoc.PL Istnieje możliwość zakupu części zamiennych w niewiarygodnie niskich cenach tutaj