Newsletter

Chcesz być na bieżąco? Dopisz się do listy!

Dołącz

Reklamy

Licznik odsłon


Dostępne numery

Sprzedaż wysyłkowa numerów archiwalnych WMH

Zamówienia i informacje:
Tel. (0 22) 616 16 04
prenumerata@wmh.pl

 

Uwaga!

Cena 9,90 zł/szt. - wydania do nr 88 włącznie (wraz z dołączonym DVD)

Cena 6,90 - wydania od 89 włącznie

 

Jeśli płacisz przelewem z góry, nie ponosisz kosztów wysyłki! 

Do przesyłki za pobraniem jest on doliczany wg cennika Poczty Polskiej.

wstecz dalej
1 ... 6 7 8 ... 10
 • Numer 62

  2011-04-15

  Wczytując się w Regulamin Amatorskiego Połowu Ryb mam wrażenie, że bywa on niekiedy na bakier ze zdrowym rozsądkiem i szeroko rozumianą ochroną przyrody.Weźmy choćby pod lupę aktualny „status prawny” naszej ryby miesiąca, czyli szczupaka. Co prawda coś niecoś zrobiono z myślą o jego ochronie, podnosząc wymiar ochronny i zmniejszając dobowy limit połowu, ale nadal jest to zaledwie mały kroczek w dobrym kierunku. Nie wprowadzono niestety wymiarów górnych, o co już od dawna środowisko spinningistów się upomina (jak dotąd na próżno). Regulamin w ogóle nie chroni dużych ryb, najcenniejszych dla wędkarzy.

  Komentarzy: 12
  więcej
 • Numer 61

  2011-03-16

  Chcecie bajki? Oto bajka. Znajdujesz, drogi Czytelniku, swoje Wymarzone Łowisko: Odcinek Specjalny wyznaczony na urokliwej rzeczce pstrągowej. Dojeżdżasz, zaczynasz łowić, a chwilę później pojawia się patrol Straży Rybackiej. Czujność, ot co. Skrupulatnie badają wszystkie znaczki i wpisy. W porządku. Każą pokazać przynętę i sprawdzają, czy jest regulaminowo uzbrojona. To też jest OK. Jesteś,  zbudowany ich postawą, bo tak właśnie powinno być. Za jakiś czas kolejna kontrola, potem jeszcze jedna. Trochę to uciążliwe, ale widać, że ktoś o łowisko ryb szlachetnych dba. Szlachectwo zobowiązuje? No pewnie.

  Komentarzy: 8
  więcej
 • Numer 60

  2011-02-10

  Witam wszystkich serdecznie w kolejnym wydaniu WMH. Oddajemy Wam do rąk nie tylko nowy numer magazynu, ale także nową odsłonę naszego portalu internetowego. Jest on naszą odpowiedzią na rosnące wymagania użytkowników Internetu.  Mamy nadzieję, że wyróżnia się wyglądem, nowoczesnymi mechanizmami działania, wygodniejszym dostępem do kluczowych treści, a – co najważniejsze – większą liczbą ciekawych funkcji. Dla Waszej wygody zachowaliśmy wszystkie lubiane przez Was działy, ale, dodaliśmy też szereg nowości.

  Komentarzy: 5
  więcej
 • Numer 59

  2010-12-17

  Doświadczony łowca już zawczasu czyni odpowiednie przygotowania do sezonu zimowego.Styczniowo-lutowe wydanie WMH zostało przez nas skomponowane w taki sposób, aby jak najlepiej pomóc Wam w tych przygotowaniach. Na dołączonej płycie prezentujemy dwa filmy poświęcone wędkowaniu typowemu dla sezonu zimowego. Pierwszy jest o trociowaniu na małych, rzadziej odwiedzanych przez wędkarzy, rzekach pomorskich. Drugi jest instruktażem w zakresie podlodowych zasiadek na sieje.

  Komentarzy: 0
  więcej
 • Numer 58

  2010-10-15

  Listopad, wbrew pozorom, oferuje sprawnemu i wytrwałemu wędkarzowi całkiem sporo. Na przełomie jesieni i zimy białe ryby żerują zdecydowanie słabiej, ale za to grupując się w stada, są łatwiejsze do zlokalizowania. W takim dużym skupisku zawsze znajdzie się jakaś bardziej głodna sztuka, a o to przecież chodzi. Za białorybem zaś ciągną drapieżniki... Warto więc poznać kilka sposobów na jedne i drugie. Tu wkraczają nasi niezawodni współpracownicy – wędkarscy eksperci. Na dołączonej zaś płycie DVD znalazły się dwa filmy. Pierwszy jest poświęcony metodzie bocznego troka, a drugi – łowieniu na grunt i na spinning w morzu.

  Komentarzy: 0
  więcej
 • Numer 57

  2010-08-16

  Przełom września i października to jeden z tych okresów, kiedy niemal każdy z nas ma co robić nad wodą. Urlop mają tylko wędki pstrągowe i trociowe. Każde inne wędzisko ma o tej porze roku wszelkie podstawy, aby wygiąć się w obiecujący pałąk, bez względu na to, czy celem wyprawy były drapieżniki, czy stateczny białoryb.Na dołączonym DVD znalazły się tym razem dwa filmy. Pierwszy jest poświęcony łowieniu batem w... morzu, a drugi - sandaczy z łódki na spinning.

  Komentarzy: 0
  więcej
 • Numer 56

  2010-07-17

  Od świętej Anki zimne wieczory i poranki, dzięki którym woda stopniowo traci nabraną w ciągu upałów ciepłotę, a ryby powoli budzą się z letniej ospałości. Z każdym też upływającym tygodniem będziemy osiągać coraz lepsze efekty... Do łowów w czasie babiego lata należy się odpowiednio przygotować. Zachęcam więc do lektury bieżącego wydania WMH! Szczególnie chciałbym polecić kilka z wielu inspirujących tekstów, jakie przygotowali nasi autorzy. Film, który znajdziecie na dołączonej płycie DVD, traktuje o łowieniu szczupaków na spinning. Wybraliśmy się nad pewne urokliwe mazurskie jezioro, a co z tego wynikło, zobaczcie sami.

  Komentarzy: 0
  więcej
 • Numer 55

  2010-07-16

  Zastanawiasz się pewnie, drogi Czytelniku, dlaczego jedni latem tylko moczą kij, a inni cieszą się połowami? Powody są trzy: znajomość łowisk, zrozumienie zwyczajów i zachowania się ryb oraz dobrze opanowana sztuka wędkowania.Warto więc poczytać, co mają do powiedzenia na temat letnich połowów nasi specjaliści. Prawdziwą ucztę przygotowaliśmy jednak dla miłośników płoci. Właśnie tym rybom jest poświęcony film, który znalazł się na dołączonej płycie DVD.

  Komentarzy: 0
  więcej
 • Numer 54

  2010-06-15

  Zawartość bieżącego wydania WMH jest jak zwykle pewnym kompromisem uwzględniającym zróżnicowane wędkarskie preferencje naszych Czytelników. Na płycie DVD zaś znów znalazły się dwa filmy. Jeden z nich to druga część filmu „Bat” – kontynuacja instruktażu Piotra Stępniaka, wielokrotnego Mistrza Polski w wędkarstwie spławikowym i podlodowym, oraz jego kolegów. Drugi film to „Big Game in Kenya” – barwna opowieść o wyprawie wędkarskiej do tego egzotycznego kraju, gdzie, jak łatwo się domyślić, marliny i żaglice są waleczne, plaże białe, a morze turkusowe.

  Komentarzy: 0
  więcej
 • Numer 53

  2010-05-17

  Dla wielu gatunków właśnie na czerwiec przypada szczyt żerowania i trzeba z tego korzystać póki czas. Również późnowiosenna aura na ogół zachęca do wypadów nad wodę. A jeśli mimo wszystko spłata ona figla, to pamiętajmy, że i tak w łowisku pogoda jest zawsze tylko dobra albo bardzo dobra... Na płycie dołączonej do naszego magazynu znalazły się dwa filmy. Pierwszy, („Bat – część 1”) to prowadzony przez Piotra Stępniaka, wielokrotnego Mistrza Polski w wędkarstwie spławikowym i podlodowym. ‘W krainie łososia” to relacja z wyprawy spinningowo-muchowej na odległy Półwysep Kolski, gdzie w nurtach Czawangi łowiliśmy łososie i lipienie.

  Komentarzy: 0
  więcej
 • Numer 52

  2010-04-15

  Jak wszyscy, tak i ja rwę się nad wodę, aby korzystać, ile można, z ciepłych podmuchów wiatru i ożywczych promieni słońca, tak więc szybko przejdę do omówienia zawartości najnowszego numeru WMH. Maj ma kilka „flagowych” ryb, którym poświęciliśmy sporo uwagi i właśnie teksty „spinninngowo-muchowe” o nich chciałbym Wam teraz polecić. Miłośnicy zasiadek spławikowo-gruntowych powinni się także – jak sądzę – poczuć usatysfakcjonowani za sprawą kilku ciekawych artykułów o łowieniu białorybu i karpi. Nasz najnowszy film to relacja z wyprawy na szczupaki i lipienie, licznie zamieszkujące wody szwedzkiego regionu Jämtland.

  Komentarzy: 0
  więcej
 • Numer 51

  2010-03-15

  Nawet po najcięższej zimie zawsze przychodzi wiosna. To optymistyczne stwierdzenie jest jednocześnie hasłem, które przyświecało nam podczas planowania zawartości kwietniowego wydania WMH. Przełom marca i kwietnia to jedna z tych pór wędkarskiego kalendarza, w których nad wodami nizinnymi następuje swoista zmiana warty. Wędkarze podlodowi, syci wrażeń, pakują sprzęt na dno wędkarskich szaf, ustępując miejsca amatorom korzystania z ożywczych promieni wiosennego słońca. Nastał czas na herbowe ryby wczesnej wiosny, czyli jazie, a zaraz po nich klenie. Mam też nadzieję, że miłośnicy wędkowania w ciepłych promieniach słońca docenią artykuły o praktyce łowienia białorybu (w tym drapieżnego), a karpiarze - rozważania o szykowaniu zestawów. Osobnym rozdziałem są inspirujące teksty dla tropicieli ryb łososiowatych, zarówno muszkarzy, jak i spinningistów. Do kompletu dokładamy film poświęcony łowieniu leszczy. Występuje w nim znany łowca okazów Bogdan Barton, co jest dla niego najlepszą rekomendacją.

  Komentarzy: 0
  więcej
wstecz dalej
1 ... 6 7 8 ... 10
---- reklama ----
przynęty na klenie
http://www.AUTOdoc.PL Istnieje możliwość zakupu części zamiennych w niewiarygodnie niskich cenach tutaj