Ostatnie komentarze

Newsletter

Chcesz być na bieżąco? Dopisz się do listy!

Dołącz

Reklamy

Licznik odsłon


Dostępne numery

Sprzedaż wysyłkowa numerów archiwalnych WMH

Zamówienia i informacje:
Tel. (0 22) 616 16 04
prenumerata@wmh.pl

 

Uwaga!

Cena 9,90 zł/szt. - wydania do nr 88 włącznie (wraz z dołączonym DVD)

Cena 6,90 - wydania od 89 włącznie

 

Jeśli płacisz przelewem z góry, nie ponosisz kosztów wysyłki! 

Do przesyłki za pobraniem jest on doliczany wg cennika Poczty Polskiej.

wstecz dalej
1 ... 6 7 8 ... 10
 • Numer 64

  2011-06-15

  Jakiś czas temu środowiska wędkarskie poruszyła informacja o planach likwidacji PSR. Dokładniej, miała ona razem ze Strażą Łowiecką zostać włączona do nowej formacji pod nazwą Straż Ochrony Środowiska, która zajmowałaby się kompleksowo ochroną przyrody. Plany napotkały sprzeciw ZG PZW, który wystosował w tej sprawie sążniste pismo skierowane na ręce Prezesa Rady Ministrów. Argumentowano, iż tak szeroki zakres działań projektowanej SOŚ sprawi, że ochrona wód będzie dla niej marginesem, a one same staną się polem swobodnego działania kłusowników.

  Komentarzy: 9
  więcej
 • Numer 63

  2011-05-13

  Gdy kilka lat temu zaczęliśmy nagrywać filmy, w których od samego początku lansowaliśmy wypuszczanie zdobyczy, spotykaliśmy się z różnymi reakcjami. Dla wielu ludzi było to niezrozumiałe – no bo jak to tak, wypuścić rybę? Na targach wędkarskich w owych czasach słyszeliśmy wprost: popatrz, co za wariaci, oni wypuszczają...Minęło parę lat. Ryby nadal uwalniamy, ale dziś już nikt się temu nie dziwi, nikt nie nazywa nas wariatami. Dużo się przez ten czas zmieniło w mentalności polskich wędkarzy, a biorąc pod uwagę, jak krótki to był okres, zmiany są wręcz rewolucyjne. Cieszy mnie to bardzo, bo jakby nie patrzeć dołożyliśmy do tego swoją cegiełkę, pokazując, że można naprawdę wypuszczać ryby i czerpać z tego satysfakcję.

  Komentarzy: 12
  więcej
 • Numer 62

  2011-04-15

  Wczytując się w Regulamin Amatorskiego Połowu Ryb mam wrażenie, że bywa on niekiedy na bakier ze zdrowym rozsądkiem i szeroko rozumianą ochroną przyrody.Weźmy choćby pod lupę aktualny „status prawny” naszej ryby miesiąca, czyli szczupaka. Co prawda coś niecoś zrobiono z myślą o jego ochronie, podnosząc wymiar ochronny i zmniejszając dobowy limit połowu, ale nadal jest to zaledwie mały kroczek w dobrym kierunku. Nie wprowadzono niestety wymiarów górnych, o co już od dawna środowisko spinningistów się upomina (jak dotąd na próżno). Regulamin w ogóle nie chroni dużych ryb, najcenniejszych dla wędkarzy.

  Komentarzy: 12
  więcej
 • Numer 61

  2011-03-16

  Chcecie bajki? Oto bajka. Znajdujesz, drogi Czytelniku, swoje Wymarzone Łowisko: Odcinek Specjalny wyznaczony na urokliwej rzeczce pstrągowej. Dojeżdżasz, zaczynasz łowić, a chwilę później pojawia się patrol Straży Rybackiej. Czujność, ot co. Skrupulatnie badają wszystkie znaczki i wpisy. W porządku. Każą pokazać przynętę i sprawdzają, czy jest regulaminowo uzbrojona. To też jest OK. Jesteś,  zbudowany ich postawą, bo tak właśnie powinno być. Za jakiś czas kolejna kontrola, potem jeszcze jedna. Trochę to uciążliwe, ale widać, że ktoś o łowisko ryb szlachetnych dba. Szlachectwo zobowiązuje? No pewnie.

  Komentarzy: 8
  więcej
 • Numer 60

  2011-02-10

  Witam wszystkich serdecznie w kolejnym wydaniu WMH. Oddajemy Wam do rąk nie tylko nowy numer magazynu, ale także nową odsłonę naszego portalu internetowego. Jest on naszą odpowiedzią na rosnące wymagania użytkowników Internetu.  Mamy nadzieję, że wyróżnia się wyglądem, nowoczesnymi mechanizmami działania, wygodniejszym dostępem do kluczowych treści, a – co najważniejsze – większą liczbą ciekawych funkcji. Dla Waszej wygody zachowaliśmy wszystkie lubiane przez Was działy, ale, dodaliśmy też szereg nowości.

  Komentarzy: 5
  więcej
 • Numer 59

  2010-12-17

  Doświadczony łowca już zawczasu czyni odpowiednie przygotowania do sezonu zimowego.Styczniowo-lutowe wydanie WMH zostało przez nas skomponowane w taki sposób, aby jak najlepiej pomóc Wam w tych przygotowaniach. Na dołączonej płycie prezentujemy dwa filmy poświęcone wędkowaniu typowemu dla sezonu zimowego. Pierwszy jest o trociowaniu na małych, rzadziej odwiedzanych przez wędkarzy, rzekach pomorskich. Drugi jest instruktażem w zakresie podlodowych zasiadek na sieje.

  Komentarzy: 0
  więcej
 • Numer 58

  2010-10-15

  Listopad, wbrew pozorom, oferuje sprawnemu i wytrwałemu wędkarzowi całkiem sporo. Na przełomie jesieni i zimy białe ryby żerują zdecydowanie słabiej, ale za to grupując się w stada, są łatwiejsze do zlokalizowania. W takim dużym skupisku zawsze znajdzie się jakaś bardziej głodna sztuka, a o to przecież chodzi. Za białorybem zaś ciągną drapieżniki... Warto więc poznać kilka sposobów na jedne i drugie. Tu wkraczają nasi niezawodni współpracownicy – wędkarscy eksperci. Na dołączonej zaś płycie DVD znalazły się dwa filmy. Pierwszy jest poświęcony metodzie bocznego troka, a drugi – łowieniu na grunt i na spinning w morzu.

  Komentarzy: 0
  więcej
 • Numer 57

  2010-08-16

  Przełom września i października to jeden z tych okresów, kiedy niemal każdy z nas ma co robić nad wodą. Urlop mają tylko wędki pstrągowe i trociowe. Każde inne wędzisko ma o tej porze roku wszelkie podstawy, aby wygiąć się w obiecujący pałąk, bez względu na to, czy celem wyprawy były drapieżniki, czy stateczny białoryb.Na dołączonym DVD znalazły się tym razem dwa filmy. Pierwszy jest poświęcony łowieniu batem w... morzu, a drugi - sandaczy z łódki na spinning.

  Komentarzy: 0
  więcej
 • Numer 56

  2010-07-17

  Od świętej Anki zimne wieczory i poranki, dzięki którym woda stopniowo traci nabraną w ciągu upałów ciepłotę, a ryby powoli budzą się z letniej ospałości. Z każdym też upływającym tygodniem będziemy osiągać coraz lepsze efekty... Do łowów w czasie babiego lata należy się odpowiednio przygotować. Zachęcam więc do lektury bieżącego wydania WMH! Szczególnie chciałbym polecić kilka z wielu inspirujących tekstów, jakie przygotowali nasi autorzy. Film, który znajdziecie na dołączonej płycie DVD, traktuje o łowieniu szczupaków na spinning. Wybraliśmy się nad pewne urokliwe mazurskie jezioro, a co z tego wynikło, zobaczcie sami.

  Komentarzy: 0
  więcej
 • Numer 55

  2010-07-16

  Zastanawiasz się pewnie, drogi Czytelniku, dlaczego jedni latem tylko moczą kij, a inni cieszą się połowami? Powody są trzy: znajomość łowisk, zrozumienie zwyczajów i zachowania się ryb oraz dobrze opanowana sztuka wędkowania.Warto więc poczytać, co mają do powiedzenia na temat letnich połowów nasi specjaliści. Prawdziwą ucztę przygotowaliśmy jednak dla miłośników płoci. Właśnie tym rybom jest poświęcony film, który znalazł się na dołączonej płycie DVD.

  Komentarzy: 0
  więcej
 • Numer 54

  2010-06-15

  Zawartość bieżącego wydania WMH jest jak zwykle pewnym kompromisem uwzględniającym zróżnicowane wędkarskie preferencje naszych Czytelników. Na płycie DVD zaś znów znalazły się dwa filmy. Jeden z nich to druga część filmu „Bat” – kontynuacja instruktażu Piotra Stępniaka, wielokrotnego Mistrza Polski w wędkarstwie spławikowym i podlodowym, oraz jego kolegów. Drugi film to „Big Game in Kenya” – barwna opowieść o wyprawie wędkarskiej do tego egzotycznego kraju, gdzie, jak łatwo się domyślić, marliny i żaglice są waleczne, plaże białe, a morze turkusowe.

  Komentarzy: 0
  więcej
 • Numer 53

  2010-05-17

  Dla wielu gatunków właśnie na czerwiec przypada szczyt żerowania i trzeba z tego korzystać póki czas. Również późnowiosenna aura na ogół zachęca do wypadów nad wodę. A jeśli mimo wszystko spłata ona figla, to pamiętajmy, że i tak w łowisku pogoda jest zawsze tylko dobra albo bardzo dobra... Na płycie dołączonej do naszego magazynu znalazły się dwa filmy. Pierwszy, („Bat – część 1”) to prowadzony przez Piotra Stępniaka, wielokrotnego Mistrza Polski w wędkarstwie spławikowym i podlodowym. ‘W krainie łososia” to relacja z wyprawy spinningowo-muchowej na odległy Półwysep Kolski, gdzie w nurtach Czawangi łowiliśmy łososie i lipienie.

  Komentarzy: 0
  więcej
wstecz dalej
1 ... 6 7 8 ... 10
---- reklama ----
przynęty na klenie
http://www.AUTOdoc.PL Istnieje możliwość zakupu części zamiennych w niewiarygodnie niskich cenach tutaj