Newsletter

Chcesz być na bieżąco? Dopisz się do listy!

Dołącz

Reklamy

Licznik odsłon


Program Daiwa Prorex – stabilność to podstawa

2017-10-03
Daiwa

Seek your monster – szukaj swojego potwora. A gdy już go znajdziesz, Daiwa gwarantuje, nie obawiając się utraty wypracowanego przez dekady autorytetu, że sprzęt z programu Prorex będzie działał stabilnie i niezawodnie.

Stabilność – to jest słowo klucz, to jest coś, czego potrzebujemy, wybierając się na ryby. Oznacza ona, że bez względu na warunki sprzęt, z którego korzystamy, zachowa się jednakowo. Ale stabilność to także parametr, który powinien cechować określone elementy sprzętu w wymiarze bardziej szczegółowym.

 

PROREX AGS

W tej wędce zawarto chyba wszystkie innowacje konstrukcyjno-materiałowe, którymi może się poszczycić Daiwa Japan. Nie ma sensu się rozwodzić nad detalami technicznymi. Dla wędkarza ważniejsze są parametry wyjściowe, a są nimi mała waga oraz sztywny i dobrze się ładujący blank o niezwykłej czułości. Jego konstrukcja redukuje skręcanie przy wyrzucie, co przekłada się na celność. Kij ten jest bardzo stabilny przy wyrzucie, prawie wcale nie odbija, co procentuje celnością i zasięgiem rzutów. Do łowienia z łodzi i łatwo dostępnego brzegu można polecić jeden z modeli długości 2,4 m, a na rzekę – 2,7 m.


PROREX XR SPIN

To kołowrotek, który można spokojnie podpiąć do wędziska AGS. Standardem jest tu system Mag Sealed uszczelniający główną oś mechanizmu i wraz z 8 łożyskami CRBB wydatnie wydłużający jego żywotność. Korpus został zabezpieczony także przed odpryskami i korozją, więc przy właściwym użytkowaniu praktycznie nic złego nie ma prawa się tu stać. Do kompletu mamy aluminiową korbę mocno i stabilnie osadzoną w korpusie. Model 3020PEA został skonstruowany specjalnie do plecionek i na płytkiej aluminiowej szpuli (mieści 200 m plecionki o średnicy 0,20 mm) ma gumowy pierścień zapobiegający przesuwaniu się linki pod obciążeniem.

 

 

Prorex Mermaid Shad DF, wariant Low Action

Przynęta, która jest fabrycznie przygotowana do wprowadzania doraźnych modyfikacji – to brzmi ciekawie. Rzecz sprowadza się do ogonka, który można przycinać tak, aby uzyskiwać różne typy pracy. Praktycznie rzecz biorąc, to 4 przynęty w jednej. 4 rozmiary, 10 wersji kolorystycznych. 

 

Prorex Classic Shad

Coś dla wędkarzy lubiących mocniejszą pracę ogona. Można jeszcze bardziej urozmaicić akcję każdej z tych przynęt, stosując w miejsce zwykłej główki jigowej system zbrojenia i dociążenia Prorex Screw-in. To idealne rozwiązanie na płytkie żerowiska szczupaków.

 

Prorex Screw-in

 

Składany podbierak do łodzi Prorex

Przydaje się zwłaszcza wtedy, gdy musimy go często przenosić. Głęboka siatka niechłonąca zapachów jest rozpięta na składanej obręczy, która ułatwia transport, a także podnoszenie zdobyczy, np. w celu jej zważenia.

 

Patronem artykułu jest firma Daiwa.

Słowa kluczowe: | wędkarstwo | spinning |
---- reklama ----
przynęty na klenie
http://www.AUTOdoc.PL Istnieje możliwość zakupu części zamiennych w niewiarygodnie niskich cenach tutaj