Ostatnie komentarze

Newsletter

Chcesz być na bieżąco? Dopisz się do listy!

Dołącz

Reklamy

Licznik odsłon

2017-08-16
Daniel Hoffa

Amur biały to dla karpiarzy miłe urozmaicenie, bywa że wyjątkowo pożądany gość na macie. Z tego artykułu dowiecie się, jak się do tych ryb zabrać.

Oddajemy głos autorowi: „Amur pobiera pokarm zdecydowanie w inny sposób niż karp. Nie zasysa przynęty, lecz chwyta ją piekielnie twardym pyskiem i zgniata. Słyszałem wiele razy od wędkarzy, że na amura zamiast standardowego karpiowego zestawu samozacinającego się powinniśmy używać zestawu przelotowego, co większy szansę na udane zacięcie. Według mnie oba się sprawdzą, pod warunkiem że przywiążemy większą wagę do zestawów końcowych. 
Przedstawię teraz dwa przypony, dzięki którym zacięcie może się udać. Przypony wykonałem na podstawie instrukcji dołączonej przez producenta akcesoriów karpiowych, których obecnie używam. Pierwszym z nich jest chod rig – bardzo popularny i skuteczny przypon do pop-upów stosowany w ostatnich czasach przez karpiarzy. Ja również z niego korzystam przy połowach azjatyckich okazów. Do jego wykonania potrzebny jest sztywny materiał mono i haczyk z odgiętym na zewnątrz oczkiem”.  

 

Komentarze

nowsze
starsze
nowsze
starsze

Twój komentarz został dodany i oczekuje na moderację.

Prosimy o cierpliwość.

Dodaj komentarz

(nie jest podawany do publicznej wiadomości)

---- reklama ----
przynęty na klenie
http://www.AUTOdoc.PL Istnieje możliwość zakupu części zamiennych w niewiarygodnie niskich cenach tutaj