Ostatnie komentarze

Newsletter

Chcesz być na bieżąco? Dopisz się do listy!

Dołącz

Reklamy

Licznik odsłon


Stanowiska kleni w dużej rzece

2017-03-10
Dariusz Mrongas

Zimą i wczesną wiosną klenie zajmują inne miejscówki, niż latem. Dariusz Mrongas doradza, żeby na dużej rzece nizinnej kierować się przede wszystkim w miejsca osłonięte od rzecznego nurtu.

O tej porze roku dla klenia dopuszczalny jest tylko lekki, leniwy przepływ z prądem wstecznym. Są to więc spokojne zakola rzeki, najlepiej okolice zatopionych drzew i krzewów. Na wezbranej wodzie ryby zawsze prą do brzegu, szukając w bliskim jego sąsiedztwie schronienia. W strefie tej znajdują też najwięcej pożywienia. Dla kleni bardzo interesujące podczas przyborów stają się kamieniste umocnienia brzegów. Wśród kamieni ryby znajdują spokojne ostoje i zawsze mają większą szansę na zdobycie pokarmu. 
Jeśli mówimy o kleniu z dużej rzeki, to nie sposób nie wspomnieć także o najlepszej całosezonowej miejscówce, jaką jest rzeczna ostroga. O tej porze roku sam przelew i przemiał można spokojnie ominąć i skierować się na zapływową stronę umocnienia, obławiając także całą kamienistą linię wzdłuż ostrogi u jej podstawy. Woda stoi tam albo bardzo wolno płynie. Przy głębszych główkach godne polecenia są kąciki, czyli miejsca, z których ostroga wychodzi z brzegu w stronę koryta rzeki, i to po obu jej stronach. Oczywiście watro penetrować także wejścia i ujścia starorzeczy i kanałów, gdzie woda nagrzewa się znacznie szybciej niż w głównym korycie rzeki.

 

Komentarze

nowsze
starsze
nowsze
starsze

Twój komentarz został dodany i oczekuje na moderację.

Prosimy o cierpliwość.

Dodaj komentarz

(nie jest podawany do publicznej wiadomości)

---- reklama ----
przynęty na klenie
http://www.AUTOdoc.PL Istnieje możliwość zakupu części zamiennych w niewiarygodnie niskich cenach tutaj