Ostatnie komentarze

Newsletter

Chcesz być na bieżąco? Dopisz się do listy!

Dołącz

Reklamy

Licznik odsłon


Ukraińcy kłusują na Bugu

2017-01-16

Ukraińcy nie ponoszą kosztów utrzymania rybostanu Bugu, a na granicznym odcinku trzebią go z ryb masowo. Zamojscy wędkarze są bezradni i zwrócili się do wojewody lubelskiego o interwencję.

Ocenia się, żę obecnie w Bugu jest o 70% mniej ryb, niż jeszcze 15 lat temu. Składają się na to różne czynniki, a jednym z nich jest kłusownictwo Ukraińców, niekontrolowane przez nikogo chyba oprócz grup przestępczych z tamtej strony granicy. Swoje "za uszami" mają także nasi rodzimi złodzieje ryb. Z nimi jednak nasze służby mundurowe mogą - przynajmniej w teorii - sobie radzić. Ukraińcy natomiast kłusują w biały dzień sieciami, sznurami, prądem, czym się da, śmiejąc się naszym strażnikom w twarz. Polscy wędkarze i funkcjonariusze służb mundurowych mają dość takich sąsiadów i w grudniu ub.r. zwrócili się do polityków z prośbą o interwencję w tej sprawie na forum międzynarodowym. Sprawa za pośrednictwem wojewody i lokalnych posłów miała dotrzeć do ambasadora Ukrainy i innych polityków z tamtej strony granicy. 
Wg Jerzego Wiatera, strona ukraińska nie partycypuje w kosztach utrzymania rybostanu Bugu. Z kolei zamojski okręg PZW nie prowadzi tam odłowów sieciowych. 

Od redakcji: jeśli chodzi o skuteczność działań strony ukraińskiej, nie jesteśmy optymistami. Choćby nawet zadeklarowali pełną współpracę, naszym zdaniem raczej nie da to nic.  Kto zna stosunki na Ukrainie, zdaje sobie sprawę, dlaczego. 

źródło: lublin.tvp.pl
fot. archiwum WMH 

Komentarze

nowsze
starsze
nowsze
starsze

Twój komentarz został dodany i oczekuje na moderację.

Prosimy o cierpliwość.

Dodaj komentarz

(nie jest podawany do publicznej wiadomości)

---- reklama ----
przynęty na klenie
http://www.AUTOdoc.PL Istnieje możliwość zakupu części zamiennych w niewiarygodnie niskich cenach tutaj