Newsletter

Chcesz być na bieżąco? Dopisz się do listy!

Dołącz

Reklamy

Licznik odsłon

2017-01-03
Paweł Szlachta

Zimowy letarg, jaki funduje spławikowcom okres między grudniem a marcem, jest nie lada wyzwaniem. Warto go poświęcić na analizę minionego sezonu i konserwację sprzętu.

Aby nie popaść w wędkarską „depresję”, autor stara się zatem ten martwy okres wypełnić wszystkimi możliwymi namiastkami prawdziwego łowienia i jak najwięcej czasu poświęcić naszej pasji. 
Pierwsza sprawa to przegląd minionego sezonu. Bardzo ważne jest to, aby na spokojnie przeanalizować poszczególne zawody czy choćby tury, zastanowić się nad popełnionymi błędami, a przede wszystkim wyciągnąć trafne wnioski. Wiele zawodów odbywa się co roku na tych samych łowiskach. Wprawdzie warunki na każdym z nich potrafią się zmienić dosłownie z dnia na dzień, to mimo wszystko po dokładnej analizie możemy dokonać oceny, kiedy postępowaliśmy słusznie, a kiedy nie. Ważne, aby nie robić tego samemu, bo można zabrnąć w ślepą uliczkę. Spostrzeżenia kolegów z drużyny czy nawet trenera obserwującego wszystko z boku są naprawdę istotne i czasami wywracają całą teorię do góry nogami. Dlatego warto do tego wszystkiego wracać i analizować nawet po kilka razy każde zawody. 
Kolejnym zimowym elementem jest posezonowa konserwacja sprzętu i jego zabezpieczenie. Ważne, aby wędki i kołowrotki były po prostu suche; nic więcej nie jest im potrzebne. Wilgoć i pleśń im nie służą, zwłaszcza w czasie kilkumiesięcznej „przerwy w pracy”. Kręciołki można zabezpieczyć smarem dobrej jakości, co na pewno wydłuży ich żywotność, ale to wszystko. Dużo większą uwagę należy skupić na kilku drobiazgach, które w ocenie autora mają większe znaczenie i są bardziej podatne na zaniedbania.


 

Komentarze

nowsze
starsze
nowsze
starsze

Twój komentarz został dodany i oczekuje na moderację.

Prosimy o cierpliwość.

Dodaj komentarz

(nie jest podawany do publicznej wiadomości)

---- reklama ----
przynęty na klenie
http://www.AUTOdoc.PL Istnieje możliwość zakupu części zamiennych w niewiarygodnie niskich cenach tutaj