Newsletter

Chcesz być na bieżąco? Dopisz się do listy!

Dołącz

Reklamy

Licznik odsłon

2017-01-03
Paweł Szewc

Zimą wielu z nas nie próżnuje i stara się w tym czasie przygotować do pierwszych przedwiosennych zasiadek. Podstawą zaś jest portfel dobrze zaopatrzony w zestawy końcowe.

Oddajemy głos autorowi, jednemu z najbardziej znanych polskich karpiarzy: „W głowie mam nie tylko wiosnę, lecz cały sezon. To właśnie zimą planuję swoje najciekawsze zasiadki, ale też staram się zrobić porządki w swoim pudle z zestawami. Przy okazji obmyślam strategię ich zastosowania w różnych wodach w zależności od pory roku, rodzaju łowiska i gatunku ryb. Przede wszystkim muszę być przygotowany technicznie do wszelkich warunków panujących w wodzie. Łatwiej jest przygotować się sprzętowo, kiedy wiem, na jakiej wodzie będę łowił i w jakim okresie. Zastanawiam się nad wszystkim bardzo dokładnie. Ważne jest także to, jaką rybę będę starał się złowić na dany zestaw i przypon – karpia czy też amura. Te dwa bardzo różne gatunki wymagają odmiennych podejść. Krótko mówiąc, moje zestawy i przypony bardzo się różnią, jeśli wiem, na jakie okazy będę czatował. 
Kiedy już wszystko dokładnie przeanalizuję, zabieram się do wstępnych prac związanych z przygotowywaniem zestawów. Przede wszystkim rozmontowuję stare, usuwam tępe haki i wszystkie detale, które wyglądają na słabsze lub zużyte. Na tym nigdy nie oszczędzam i jeśli nie jestem pewien, że dany element zestawu wytrzyma, po prostu go wyrzucam. Nie chcę potem stracić wielkiego karpia przez brak konsekwencji i złe przygotowanie sprzętu. Segreguję to, co zostało, i od razu robię listę akcesoriów, które będę musiał dokupić. 
Przeanalizuję tutaj moje dobory tych wszystkich elementów w zależności od pory roku”.


 

Komentarze

nowsze
starsze
nowsze
starsze

Twój komentarz został dodany i oczekuje na moderację.

Prosimy o cierpliwość.

Dodaj komentarz

(nie jest podawany do publicznej wiadomości)

---- reklama ----
http://www.AUTOdoc.PL Istnieje możliwość zakupu części zamiennych w niewiarygodnie niskich cenach tutaj
przynęty na klenie