Newsletter

Chcesz być na bieżąco? Dopisz się do listy!

Dołącz

Reklamy

Licznik odsłon


Opowieści z Zielonej Wyspy

2015-05-04

W ostatnich latach Zielona Wyspa stała się domem dla szerokiej rzeszy Polaków, a także coraz bardziej popularnym celem wypraw wędkarskich. Zarówno ci, którzy mieszkają w Irlandii na stałe, jak i ci, którzy wojażują na nią okazjonalnie, potrzebują informacji, czym i jak łowić w tamtejszych sztandarowych miejscówkach.

 

 Zamysł pokazania niektórych z nich od dłuższego czasu przeświecał naszemu zespołowi. Tym razem Paweł Mirecki i Maciek „Kołcz” Łuczkowski w towarzystwie i pod opieką wędkarską niezawodnego duetu przewodników Jacka Gornego i Tomka Kurmana postanowili pokazać, jak można łowić pstrągi w wodach dzikiego jeziora Corrib w sposób, który zna i stosuje chyba każdy polski spinningista – nie „po irlandzku”, lecz „po polsku”. Okazuje się, że naprawdę niewiele trzeba, aby łowić z rzutu dzikie i waleczne pstrągi jeziorowe i doczekać się przyłowu... tajemniczego feroxa. Oczywiście, nie mogło zabraknąć także ulubionej metody Maćka, czyli trollingu, a także ulubionego sposobu wędkowania Pawła, czyli łowienia z marszu – tym razem na łososiowej rzece Cong. Paweł wraz z Tomkiem trafili tam w dniu św. Patryka, a więc na otwarcie sezonu na „salmony”, aby się przekonać, ile prawdy jest w opowieściach o ich sile i dzikości. 
Czy wyprawa się udała? Podwójnie tak. Nasi bohaterowie nie tylko dobrze połowili, ale także udowodnili, że nie trzeba jakichś specjalnych przygotowań, aby praktycznie z marszu łowić piękne ryby w równie pięknych irlandzkich plenerach.

 

 

 

Komentarze

nowsze
starsze
nowsze
starsze

Twój komentarz został dodany i oczekuje na moderację.

Prosimy o cierpliwość.

Dodaj komentarz

(nie jest podawany do publicznej wiadomości)

---- reklama ----
przynęty na klenie
http://www.AUTOdoc.PL Istnieje możliwość zakupu części zamiennych w niewiarygodnie niskich cenach tutaj