Newsletter

Chcesz być na bieżąco? Dopisz się do listy!

Dołącz

Reklamy

Licznik odsłon


Pstrąg Roztocza 2014 - relacja i wyniki

2014-04-14

30 marca 2014 roku w Józefowie odbyły się XXV Ogólnopolskie Spinningowo Muchowe Zawody Pstrąg Roztocza.Impreza odbyła się pod patronatem medialnym redakcji WMH.

Była to już druga edycja połączonych zawodów Puchar Salmo Club Roztocze z Ogólnopolskimi Zawodami Pstrąg Roztocza pod wspólną nazwą "Ogólnopolskie Zawody Pstrąg Roztocza Salmo Club Roztocze”.
W dniu zawodów stan wód należących do krainy pstrąga i lipienia okręgu zamojskiego utrzymywał się na poziomie bardzo niskim co przy słonecznej pogodzie bardzo wysoko podniosło  poprzeczkę zawodnikom w osiągnięciu dobrych wyniki w połowie pstrągów potokowych. Tradycyjnym miejscem zbiórki była Stanica Wędkarska w Józefowie. Do zawodów zgłosiło się 56 zawodników z różnych części kraju takich jak Śląsk, Podkarpacie, Mazowsze. Jak co roku, przed odprawą wszyscy uczestnicy zostali poczęstowani gorącym posiłkiem z kuchni Salmo Clubu. Tym razem gości poczęstowano gorącym żurkiem.
Zawody odbyły się na żywej rybie. Według tradycji zwycięzcą zawodów był zawodnik, który złowił najdłuższego pstrąga potokowego. Oczywistą sprawą jest, że ryby po pomiarze natychmiast wracały do wody. Uczestnicy po otrzymaniu miarek z numerami startowymi oraz znaczków okolicznościowych udali się na poszczególne odcinki rzek takich jak Por, Wieprz, Sopot, Tanew. Osiągnięte wyniki zgłaszano do godziny 14:00.
Powołana komisja w składzie:Kazimierz Zając, Władysław Szczepanowski, Piotr Kosior, Jarosław Biszczanik, Jarosław Ożga i Dariusz Biszczanik zajęła się analizą dostarczonych zdjęć z wynikami połowu. W czasie pracy komisji uczestnicy spotkania zostali poczęstowani obiadem, który został przygotowany przez stołówkę Spółdzielni Socjalnej Fundusz Aktywizacji Niepełnosprawnych w Józefowie.

Komisja na podstawie pomiarów oraz dokumentacji zdjęciowej wyłoniła zwycięzców:

1. miejsce:  Walerian Kłos nr startowy 59   (pstrąg potokowy 48,5)

2. miejsce:  Dariusz Kalsta nr startowy 40 (pstrąg potokowy 41,0)

3. miejsce: Konrad Machnica nr startowy 49 (pstrąg potokowy 38,0)

4. miejsce: Paweł Zając nr startowy 58 (pstrąg potokowy 37,5 )

5. miejsce: Jacek Wróbel  nr startowy 49  (pstrąg potokowy 35,5)

6. miejsce: Piotr Wiktor  nr startowy 6  (pstrąg potokowy 35,0)

7. miejsce: Stanisław Manczura  nr startowy 44 (pstrąg potokowy 35,0)

W dwóch ostatnich wynikach pierwszeństwo ustalono przez losowanie.

Tekst i fot. Salmo Club Roztocze

Komentarze

nowsze
starsze
nowsze
starsze

Twój komentarz został dodany i oczekuje na moderację.

Prosimy o cierpliwość.

Dodaj komentarz

(nie jest podawany do publicznej wiadomości)

---- reklama ----
przynęty na klenie
http://www.AUTOdoc.PL Istnieje możliwość zakupu części zamiennych w niewiarygodnie niskich cenach tutaj