Newsletter

Chcesz być na bieżąco? Dopisz się do listy!

Dołącz

Reklamy

Licznik odsłon


Sprzątanie jez. Trzeciego w Sulęcinie

2014-01-20

Wędkarze z sulęcińskiego koła PZW nr 2 "Lin" podjęli się oczyszczania zaśmieconego jez. Owiecko (Trzeciego). Pierwsza akcja odbyła się 4.01.br., druga zaś zaplanowana jest na 25 stycznia.

Dwadzieścia pięć osób usuwało śmieci i połamane gałęzie, a także oczyszczało dziką plażę i kąpielisko. Po zakończonej pracy przyszedł zaś czas na odpoczynek przy ognisku. Kolejna taka akcja zaplanowana jest na 25 stycznia, początek o godz. 10.00 nad brzegiem jez. Trzeciego. Wędkarze z "Lina" zapraszają na nią wszystkich chętnych do pomocy, którym czystość środowiska leży na sercu. 

Komentarz redakcji: im więcej takich akcji i im bardziej będą one nagłaśniane w mediach - tych lokalnych i tych ogólnopolskich - tym lepiej. Jeśli chcemy, aby wędkarze byli traktowani jak partnerzy przez lokalne władze, aby byli uważani za liczącą się grupę społeczną i żeby stereotyp wędkarza śmieciarza i pijaka odszedł w niebyt, niezbędne jest podejmowanie takich i podobnych działań na rzecz lokalnej społeczności. We własnym interesie także dlatego, że to przecież sami wędkarze skorzystają z czystych łowisk.

źródło: gazetalubuska.pl i pzwsulecin2lin.pzw.org.pl
fot.: T. Miszon (pzwsulecin2lin.pzw.org.pl)

 

 

Komentarze

nowsze
starsze
nowsze
starsze

Twój komentarz został dodany i oczekuje na moderację.

Prosimy o cierpliwość.

Dodaj komentarz

(nie jest podawany do publicznej wiadomości)

---- reklama ----
http://www.AUTOdoc.PL Istnieje możliwość zakupu części zamiennych w niewiarygodnie niskich cenach tutaj
przynęty na klenie