Newsletter

Chcesz być na bieżąco? Dopisz się do listy!

Dołącz

Reklamy

Licznik odsłon


Lubelskie Towarzystwo Wędkarskie Pro Natura

2013-05-16
LTW

Powołaliśmy własne towarzystwo wędkarskie, aby promować działania na rzecz ochrony przyrody.

W drugiej połowie października 2012 roku grupa pasjonatów wędkarstwa powołała do życia Lubelskie Towarzystwo Wędkarskie Pro Natura. Ich celem było jednak nie tylko wspólne uprawianie i promowanie wędkarstwa, lecz także działanie na rzecz ochrony przyrody. Członkowie LTW chcą współpracować ze środowiskami wędkarskimi z innych regionów kraju, wspierać podobne inicjatywy, a także działać na rzecz tworzenia i unowocześniania infrastruktury wędkarskiej.Coraz więcej wędkarzy wojażuje za granicę w poszukiwaniu czystych i rybnych wód. Odwiedzają łowiska w Skandynawii, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii i w wielu innych krajach Europy, a także poza nią. Im częściej słyszy się i czyta o obfitych w ryby i emocje zagranicznych wyprawach wędkarskich, tym szybciej zapomina się o naszych rodzimych zaniedbanych wodach. Zadaliśmy sobie w końcu pytanie: czy nie nadszedł czas na pewne zmiany także u nas?
Naszą bronią w walce z ludźmi dewastującymi polskie łowiska jest edukowanie społeczeństwa, przeważnie nieświadomego tego, co się dzieje nad polskimi rzekami i jeziorami. Za pośrednictwem środków masowego przekazu, tzn. prasy, radia, telewizji, Internetu, m.in. nagłaśniamy rażące zaniedbania, przypominamy o konieczności egzekwowania przepisów prawa, postulujemy, aby organa administracji rządowej zwracały uwagę na sygnalizowane przez nas problemy.

Nawiązując współpracę z innymi podmiotami proekologicznymi oraz organami władzy samorządowej, pragniemy poprawić istniejącą sytuację. Chcemy naszą działalnością zainteresować zatem nie tylko wędkarzy, ale również szersze grono osób, którym zależy na poprawie obecnego stanu rzeczy, które mogą wesprzeć naszą działalność statutową, czynnie angażując się w prace, o których wspomniano wyżej. Więcej informacji i aktualności będziemy zamieszczać na naszej stronie internetowej, którą niebawem założymy. 


Zajmujemy się również działalnością stricte wędkarską. 19–21 października 2012 roku w Okunince (okolice Włodawy) zorganizowaliśmy zawody wędkarskie „Spinning Bugu”. Właśnie tam, bo Bug to jedyna rzeka w Polsce nieskażona, nietknięta jak dotąd ręką meliorantów. Może dlatego, że jest rzeką graniczną? Niech obraz dzikiej, pięknej, płynącej w cudownej scenerii rzeki pozostanie w sercu każdego z nas i niech to będzie stymulator naszych wspólnych działań.  

Z wędkarskim pozdrowieniem – Wodom Cześć.


Komentarze

nowsze
starsze
nowsze
starsze

Twój komentarz został dodany i oczekuje na moderację.

Prosimy o cierpliwość.

Dodaj komentarz

(nie jest podawany do publicznej wiadomości)

---- reklama ----
przynęty na klenie
http://www.AUTOdoc.PL Istnieje możliwość zakupu części zamiennych w niewiarygodnie niskich cenach tutaj