Newsletter

Chcesz być na bieżąco? Dopisz się do listy!

Dołącz

Reklamy

Licznik odsłon


WKS PERFEKT w Sulechowie

2012-02-28
Wędkarski Klub Sportowy PERFEKT w Sulechowie

W 1999 roku z inicjatywy Dariusza Mleczki i Mariana Firleja – powstał w Sulechowie Wędkarski Klub Sportowy PERFEKT. Jego członkami zostali zarówno doświadczeni spinningiści, jak i początkujący adepci wędkarstwa. 

Klubowicze pochodzą z różnych stron Polski, a miejsce zamieszkania nie stanowi dla nich przeszkody w uprawianiu hobby. Początkowo działalność Klubu była skierowana przede wszystkim na uczestnictwo w zawodach spinningowych różnego szczebla – od klubowych poprzez międzyklubowe, kołowe, okręgowe aż do ogólnopolskich. W Kronice Klubu odnotowano wiele bardzo dobrych wyników tych wędkarskich rywalizacji. Najważniejsze to zdobycie: Klubowego Mistrza Okręgu PZW Zielona Góra 2000 roku (Robert Fafuła, Grzegorz Osocki, Dariusz Mleczko), Klubowego Wicemistrza Polski 2003 roku (Grzegorz Osocki, Dariusz Mleczko, Marian Firlej) oraz II Klubowego Wicemistrza Polski 2004 roku (Jarosław Stojek, Michał Załucki, Dariusz Mleczko). Nasi koledzy Dariusz Mleczko i Marian Firlej byli członkami Kadry Polski oraz Kadry Okręgu Zielonogórskiego. Robert Fafuła był członkiem Kadry Narodowej Polski, a Grzegorz Osocki członkiem Kadry Okręgu Zielonogórskiego. 


Ponadto wysokie lokaty w zmaganiach okręgowych i ogólnopolskich osiągnęli: Michał Załucki, Sławomir Brambor, Paweł Wroniewicz, Paweł Stępczyński, Jarosław Stojek, Marek Wasylewicz i Jarosław Bryndzej.  W konkurencjach wędkarskich dzielnie uczestniczyły również panie – Janina Firlej i Iwona Purcha, które startowały w zawodach z cyklu Grand Prix Polski „O Puchar Mietkowa”. Wędkarki udowodniły, iż „mają rękę” do dużych ryb.  W zawodach „ O Puchar Bielinka” Janina Firlej złowiła największe ryby zawodów (sandacza i szczupaka), a Maria Purczyńska zwyciężyła w zawodach klubowych, łowiąc ponad 6-kilogramowego sandacza.|
Przy Klubie prężnie działa szkółka wędkarska. Jej powstanie zainicjował Marian Firlej i to on prowadził większość zajęć dla młodszych kolegów. Jego uczniowie zdobyli tytuły Mistrza Polski Juniorów w dyscyplinie spinningowej. Dziesięciolecie działalności Klubu podsumowaliśmy podczas specjalnie zorganizowanej konferencji. Z biegiem czasu uczestnictwo w zawodach przestało być głównym celem. Obecnie działalność Klubu jest skierowana na ochronę środowiska oraz propagowanie wędkarstwa wśród dzieci i młodzieży.
Dzięki przyjaciołom, którzy nieodpłatnie dostarczają nam zdrowy narybek, zarybiamy akweny wodne, realizując hasło: „ryb w wodzie nigdy za wiele”. Ostatnie takie zarybienie zostało zrealizowane w 2011 r. na stawach miejskich w Sulechowie, które są jednym z ulubionych miejsc do wędkowania – dla tych młodszych i tych starszych.


Edukowanie dzieci i młodzieży oraz zarażanie bakcylem wędkarskim jest naszym priorytetem. Zorganizowaliśmy w Sulechowie Festyn Wędkarski dla dzieci i młodzieży, w ramach którego zostały przeprowadzone zawody wędkarskie, zawody rzutowe, konkurs wiedzy przyrodniczo-wędkarskiej, konkurs rysunkowy oraz pokaz sprzętu i przynęt spinningowych. Projekt miał na celu uzmysłowienie rodzicom i opiekunom młodych ludzi, że wędkarstwo może być sposobem na nawiązanie bliższego kontaktu z pociechami oraz wskazanie tym ostatnim możliwości alternatywnego sposobu spędzania wolnego czasu. Niezwykle ważną kwestią jest unaocznienie potrzeby ochrony środowiska naturalnego. Przygotowując Festyn Wędkarski, mogliśmy się przekonać o życzliwości wielu ludzi, za co serdecznie im dziękujemy. 
Nasze wspólne wyjazdy na ryby poprzedzamy sprzątaniem brzegów rzek i jezior. Tradycyjnie we wrześniu uczestniczymy w kampanii „Sprzątanie Świata”. W tym roku wspólnie z członkami Gminnego Koła PZW w Łagowie uporządkujemy brzegi  jezior Łagowskiego, Trześniowskiego i Dziarg.


Kontakt z klubem przez e-mail: klubperfekt(małpa)o2.pl 

Z wędkarskim pozdrowieniem – WODOM CZEŚĆ!

tekst i fot. Wędkarski Klub Sportowy PERFEKT w Sulechowie                              

 

Słowa kluczowe: | PZW | Sulechów | społeczność | Łagów |

Komentarze

nowsze
starsze
nowsze
starsze

Twój komentarz został dodany i oczekuje na moderację.

Prosimy o cierpliwość.

Dodaj komentarz

(nie jest podawany do publicznej wiadomości)

---- reklama ----
przynęty na klenie
http://www.AUTOdoc.PL Istnieje możliwość zakupu części zamiennych w niewiarygodnie niskich cenach tutaj