Newsletter

Chcesz być na bieżąco? Dopisz się do listy!

Dołącz

Reklamy

Licznik odsłon


Warsaw Carp Army

2011-12-13
Adrian Modzelewski

Pomysł na powstanie „Warsaw Carp Army” zrodził się w głowach dwóch zapalonych karpiarzy podczas przypadkowego spotkania w jednym z najstarszych sklepów wędkarskich w Warszawie w 2009 roku.

Głównym założeniem pomysłodawców było zjednoczenie karpiarzy z Warszawy oraz okolic i wspólnie propagowanie idei współczesnego karpiarstwa. Ponieważ w Polsce działa już całkiem spora liczba „teamów”, dlatego dla odróżnienia nazwaliśmy naszą ekipę „Warsaw Carp Army”.
Przede wszystkim organizujemy wspólne wyjazdy na wody województwa mazowieckiego (ale nie tylko). Najważniejszym celem naszych wypraw są dzikie cyprinusy z mało znanych wód stosunkowo ubogiego w tego rodzaju zbiorniki Mazowsza. Odwiedzamy także łowiska znajdujące się w innych regionach Polski, a od zeszłego roku bierzemy czynny udział w sportowej rywalizacji polskich klubów karpiowych. Wśród naszych krótkoterminowych planów jest zorganizowanie mazowieckiej potyczki, która byłaby okazją nie tylko do wspólnego łowienia i wymiany doświadczeń, ale również do pozyskania środków finansowych z opłaty startowej i przekazania ich wybranemu domowi dziecka. Wierzymy, że uprawiając nasze hobby, można łączyć przyjemne z pożytecznym.


Jedną z głównych idei „Warsaw Carp Army”, poza coraz powszechniej stosowaną zasadą „no kill”, jest propagowanie wśród młodych wędkarzy szacunku do ryb i ich środowiska. Jesteśmy na dobrej drodze, by w przyszłym roku objąć opieką jedno z podwarszawskich łowisk karpiowych i poprowadzić tam szkółkę karpiową.
Karpiowanie w Polsce rozwija się dynamicznie i chcemy dołożyć swoją cegiełkę do popularyzcji tego pięknego „konika”. Nie zwracamy uwagi i nie komentujemy, kto łowi na jaki sprzęt, za to z chęcią wymieniamy się poglądami na temat tego, co zdało egzamin nad wodą i co możemy polecić z czystym sumieniem.
W 2012 roku chcemy odwiedzić zagraniczne wody i spróbować swoich sił na łowiskach Francji, Anglii, Hiszpanii i Włoch. Liczymy, że przyszły rok będzie równie udany jak poprzednie, oczywiście nie tylko pod względem wyników.
Obecnie pracujemy nad całkowicie nową witryną karpiową, która będzie przedstawiała nasz klub i jego wyprawy, ale też publikowała artykuły i prezentowała ciekawostki dedykowane zarówno początkującym, jak i doświadczonym łowcom karpi. Wszystkie te nowości będą poparte krótkimi zwiastunami filmowymi. Raz w roku zaprezentujemy materiał filmowy będący relacją – podsumowaniem kilku wyjazdów. Chcemy, aby na naszej stronie znalazły się także bieżące relacje z zawodów.


„Armię” tworzą dziś osoby zarówno z kilku-, jak i kilkunastoletnim stażem karpiowym. W skład naszego teamu wchodzą: Marek Chyrczakowski, Marek Górny, Adrian Modzelewski, Piotr Olkowski, Wiktor Palimak, Artur Radziszewski, Łukasz Rdzanek, Robert Skibowski, Arek Stefański i Łukasz Stefański. Praca zawodowa większości oraz studia części członów naszej ekipy nie pozwalają nam na zbyt częste spotkania nad wodą. Mamy jednak nadzieję, że z roku na rok będziemy lepiej zintegrowani i że będzie nas coraz więcej. Do zobaczenia nad wodą!

Fot. Warsaw Carp Army

Komentarze

nowsze
starsze
nowsze
starsze

Twój komentarz został dodany i oczekuje na moderację.

Prosimy o cierpliwość.

Dodaj komentarz

(nie jest podawany do publicznej wiadomości)

---- reklama ----
przynęty na klenie
http://www.AUTOdoc.PL Istnieje możliwość zakupu części zamiennych w niewiarygodnie niskich cenach tutaj