Newsletter

Chcesz być na bieżąco? Dopisz się do listy!

Dołącz

Reklamy

Licznik odsłon


IV Puchar Janosika – spotkanie w cieniu Tatr

2011-08-12
Redakcja

16–17 lipca nad Czarny Dunajec zjechali się miłośnicy muszkarstwa. Towarzyski zlot połączony z zawodami o Puchar Janosika to doskonały sposób na nawiązanie nowych znajomości, odświeżenie starych i wspólne wędkowanie.

Koledzy z koła PZW w Czarnym Dunajcu popisali się góralską gościnnością – regionalne potrawy i napoje kusiły swoim zapachem i wyglądem tak bardzo, że ciężko było odejść od stołów. Domowej roboty kiełbasy i kaszanki skwierczały na grillu, a niecierpliwi mogli się częstować przepysznym góralskim pieczywem ze smalcem i małosolnymi ogórkami. Na kolana powaliły wszystkich pieczony baran, prosiak z rożna oraz golonka. Dla odważnych organizatorzy przygotowali również żentycę (gwar. zyntycę). Nie mogło oczywiście zabraknąć oscypków – zarówno na zimno, jak i na ciepło…

Udział w zawodach wzięło 50 wędkarzy, w tym 2 juniorów. W sumie złowiono 106 ryb – przeważały pstrągi potokowe (70 sztuk), ale było również sporo lipieni (23) oraz pstrągów tęczowych (13). Najdłuższą rybą zawodów okazał się 42,5-centymetrowy pstrąg potokowy złowiony przez Macieja Kolbera. Pierwsze miejsce zajął Michał Borys (11 ryb), a tuż za nim uplasowali się Arkadiusz Mikrut (11) oraz Jarosław Dyduch (9). Czwarte miejsce zajął Eugeniusz Garbacz (7 ryb), piąte Józef Piątkowski (7), a szóste Józef Chraca (6). W kategorii juniorów zwyciężył Mirosław Wnuk, łowiąc 5 ryb, a drugie miejsce zajął Szymon Kolasa z jedną rybą. Honorowy tytuł Janosika Roku 2010 za działalność proekologiczną, ochronę wód i promocję nowoczesnego wędkarstwa otrzymał Piotr Armatys z Mszany Dolnej.

Redakcja WMH będzie popierała towarzyskie spotkania połączone ze zdrową, koleżeńską rywalizacją. Takim właśnie były zawody o Puchar Janosika – bez pogoni za pucharkami, niezdrowych zagrań czy zdobywania punktów za wszelką cenę. Najważniejsze były koleżeńskie rozmowy, wędkowanie i dobra zabawa. Można było liczyć na pomoc kolegi, włącznie z otrzymaniem łownych przynęt oraz… mierzeniem ryb. Na takich spotkaniach sędzia jest niepotrzebny, gdyż rolę tę spełniają sami zawodnicy. Taka forma wędkowania przyciąga i zbliża ludzi, czego doskonałym przykładem może być Sławomir Jurkan, który z synem Nicolasem przybył na spotkanie aż z Norwegii!

Sponsorami imprezy byli: Marek Barnowski, Stanisław Biela, Balser J.M. Górz, Józef Lenart, Bogdan Janas, Edward Krupa, ENGA Distributions, Flyhouse, Małopolski Ośrodek Ruchu Drogowego, Vision, Raf-Mar, „Sztuka Łowienia” i „WMH”. Pełną relację wideo możesz zobaczyć w dziale Filmy znad wody www.wmh.pl/filmy

Fot. M. Pieślak

Słowa kluczowe: | zawody | muszka | sztuczna mucha | Dunajec |

Komentarze

nowsze
starsze
nowsze
starsze

Twój komentarz został dodany i oczekuje na moderację.

Prosimy o cierpliwość.

Dodaj komentarz

(nie jest podawany do publicznej wiadomości)

---- reklama ----
przynęty na klenie
http://www.AUTOdoc.PL Istnieje możliwość zakupu części zamiennych w niewiarygodnie niskich cenach tutaj