Ostatnie komentarze

Newsletter

Chcesz być na bieżąco? Dopisz się do listy!

Dołącz

Reklamy

Licznik odsłon


Jak przygotować orzechy tygrysie?

2011-07-05
Redakcja

Orzechy tygrysie, zwane też migdałami ziemnymi to  dobra alternatywa lub wsparcie dla kulek proteinowych. Trzeba je jednak umiejętnie przygotować i dziś piszemy, jak to zrobić.

Orzechami tygrysimi nazywamy bulwy korzenne cibory. Jednym z ich zastosowań jest użycie w roli przynęty i zanęty na karpie. Cechuje je wysoka zawartość węglowodanów, tłuszczów nienasyconych i białka, czyli tego, co karpie lubią najbardziej. Oprócz tego zawierają sporo minerałów i witamin. Czy trzeba czegoś lepszego?
Surowe orzechy tygrysie przypominają suche, twarde rodzynki. Aby móc je podac rybom, należy je gotować przez ok 30 minut, w czasie których pęcznieją i wchłaniają dużo wody. Po gotowaniu odstawia się orzechy na trzy dni w tej samej wodzie w której były gotowane. W tym czasie na jej powierzchni twotrzy się gęsta, śluzowata powłoka powstała z wydzielin naszych orzechów. I to już wszystko, orzechy po odcedzeniu są gotowe.
Nie trzeba dodawać żadnych aromatów, bo orzechy same w sobie są bardzo atrakcyjne dla karpi. Kto jednak chce poeksperymentować, może na etapie namaczania dodać płynne preparaty, takie jak scopeks, wanilia, dodatki na bazie rybnej. Można je też dodać w czasie gotowania, aby silniej się wchłonęły. Na 10 l wody wystarczy ok 100 ml aromatu w płynie.
Tak przygotowane orzeszki można przechowywać przez kilka tygodni.
Tym, którzy nie mają czasu lub możliwości samodzielnie przygotowywać "tygrysy", można zaproponować gotowe orzechy, do kupienia w szczelnie zamkniętych pudełkach. Mogą one być o smaku naturalnym lub aromatyzowane czy barwione.

fot. archiwum

 

 

Słowa kluczowe: | karp | karpiarstwo | orzechy tygrysie |

Komentarze

nowsze
starsze
nowsze
starsze

Twój komentarz został dodany i oczekuje na moderację.

Prosimy o cierpliwość.

Dodaj komentarz

(nie jest podawany do publicznej wiadomości)

---- reklama ----
przynęty na klenie
http://www.AUTOdoc.PL Istnieje możliwość zakupu części zamiennych w niewiarygodnie niskich cenach tutaj