Ostatnie komentarze

Newsletter

Chcesz być na bieżąco? Dopisz się do listy!

Dołącz

Reklamy

Licznik odsłon


Sandacze na martwą rybkę

2011-05-09
Redakcja

Film poświęcony jest metodzie, która królowała przed wieloma laty, ale i dzisiaj ma liczne grono zwolenników, zwłaszcza pośród tych wędkarzy, którzy lubią w ciszy i spokoju posiedzieć nad brzegiem rzeki, czy jeziora.

Nie wymaga używania specjalistycznego sprzętu, ale wysoko stawia poprzeczkę, jeśli chodzi o precyzję w komponowaniu zestawu. Dostarcza niezapomnianych emocji podczas brania, jednak musimy w sposób bardzo przemyślany wybierać miejsce łowienia i nierzadko nosić w sobie duży zapas cierpliwości. Sandacz jest rybą, którą trzeba umieć przechytrzyć, zwłaszcza w metodzie gruntowej. Czasem nawet drobny błąd może sprawić, że ryba za każdym razem wyczuje nasz podstęp i nigdy nie da się skutecznie zaciąć.
O tym, jak prawidłowo zmontować zestaw do łowienia na martwą rybkę z brzegu oraz jak można później skutecznie eksperymentować, wprowadzając różne jego modyfikacje, opowiedzą trzej wędkarze, którzy wybrali się na sandacze aż do Hiszpanii. Nie dlatego, że w Polsce ich nie ma, lecz z prostej chęci połowienia o takiej porze roku, kiedy u nas trwa jeszcze okres ochronny. Bo cierpliwość łatwiej wykazywać jak się jest już nad wodą, a kiedy musimy czekać kilka miesięcy zanim pozwolą łowić nasze ulubione ryby...
Nauka i przygoda w odpowiednich proporcjach – idealne przed rozpoczęciem nowego sezonu sandaczowego, zwłaszcza dla wędkarzy szukających alternatywy dla technik spinningowych.

 

Słowa kluczowe: | sandacz | gruntówka | trupek | Hiszpania | Ebro |

Komentarze

nowsze
starsze
nowsze
starsze

Twój komentarz został dodany i oczekuje na moderację.

Prosimy o cierpliwość.

Dodaj komentarz

(nie jest podawany do publicznej wiadomości)

---- reklama ----
przynęty na klenie
http://www.AUTOdoc.PL Istnieje możliwość zakupu części zamiennych w niewiarygodnie niskich cenach tutaj