Newsletter

Chcesz być na bieżąco? Dopisz się do listy!

Dołącz

Reklamy

Licznik odsłon


Filmy DVD

2011-01-27
Redakcja

Sprzedaż wysyłkowa filmów DVD Wędkarstwo moje hobby

Promocja, do każdych czterech filmów - piąty gratis!
Cena każdego filmu to 14,90 zł. 
Jeśli płacisz przelewem z góry, nie ponosisz kosztów wysyłki! 
Do paczki za pobraniem jest on doliczany wg cennika Poczty Polskiej.

Zamówienia i informacje:
Tel. (0 22) 616 16 04
prenumerata@wedkarstwomojehobby.pl

Filmy można również kupić w sklepie intenetowym www.centrumwedkarstwa.pl

 • nr 40 – Carp Story

  2011-01-27

  Reportaż z superprestiżowych zawodów karpiowych World Carp Classic 2008 we Francji. Ta impreza, rozgrywana corocznie nad legendarnym jez. Madine w Francji, przyciąga najlepszych karpiarzy z całego świata. My zaś towarzyszyliśmy im z kamerą, podpatrując jak łowią, jak obozują i razem z nimi ciesząc się ich sukcesami.

  77 min.

   

   

  Komentarzy: 0
  więcej
 • nr 41 – Pierwsza wędka + Bałtyckie trocie

  2011-01-27

  Pierwsz wędka to film z cyklu "Akademia Wędkarstwa" gdzie pokazujemy, jak złożyć swoją pierwszą wędkę spławikową i gruntową. W filmie występuje też para młodych adeptów sztuki wędkarskiej - Tomek Mirecki i Renata Kucułyma. 

  Bałtyckie trocie, drugi film na tej płycie to, wyprawa na mroźną wyspę Gotlandię, kiedyś wyspę wikingów i bałtyckich piratów, która dziś słynie z walecznych troci.

  77 min.

   

   

  Komentarzy: 0
  więcej
 • nr 42 – Nowoczesna gruntówka & Z wędką przez świat: Laponia

  2011-01-28

  Kontynuacja poprzedniego instruktażu. Ten film to świetne wprowadzenie do nowoczesnej metody gruntowej, jakże różnej od tradycyjnej polegającej na stosowaniu ciężkiej i topornej wędki. Drugi film na tej płycie to reportaż z wyprawy do Laponii - krainy św. Mikołaja. Dzięki spinningowi i muchówce nałowiliśmy się pięknych ryb, podziwialiśmy przyrodę, i brataliśmy się z Finami.

  77 min

   

   

  Komentarzy: 0
  więcej
 • nr 44 – Sposób na okonia

  2011-01-28

  Do udziału w filmie, kręconym nad urokliwym i niezwykle rybnym jeziorem, zaprosiliśmy Natalię i Sławka, zwycięzców castingu WMH. Choć jest to film typowo przygodowy, jego bohaterowie starają się "przy okazji" podzielić z nami swoją wiedzą na temat różnych technik wędkarskich przydatnych w połowach pasiastych wojowników.

  77 min

   

   

  Komentarzy: 0
  więcej
 • nr 45 – Sposób na lina + Jak złowić belonę

  2011-01-28

  "Sposób na lina" to dwie odsłony łowienia tej wspaniałej ryby. Pierwsza poświęcona jest feederowi, a łowimy na rozlewisku przy zbiorniku zaporowym, a druga spławikowi nad cichym jeziorem. 

  "Jak złowić belonę" to instruktaż z zakresu łowienia tych pięknych i walecznych ryb bałtyckich  z plaży na spinning.

  77 min

   

   

  Komentarzy: 0
  więcej
 • nr 46 – Sposób na szczupaka

  2011-01-28

  To oczywiście instruktaż łowienia, tym razem szczupaków na przynęty miękkie. Wbrew tytułowi to nie tylko jeden sposób - prezentujemy wiele mniej lub bardziej popularnych sposobów wykorzystania gum przeciwko kaczodziobym drapieżnikom.

  77 min

   

   

  Komentarzy: 0
  więcej
 • nr 47 – Sposób na sandacza

  2011-01-28

  Tym razem padło na zaporowe sandacze, oczywiście łowione na przynęty miękkie. Proste i sprawdzone rozwiązania przeplatają się z pokazami kunsztu wędkarskich mistrzów, a wszystko w klimacie jesiennych zbiorników zaporowych. Film dla każdego poważnego łowcy sandaczy.

  77 min

   

   

  Komentarzy: 0
  więcej
 • nr 48 – Okonie na spławik + Z wędką przez świat: Kostaryka

  2011-01-28

  Instruktaż łowienia jeziorowych okoni na zestaw spławikowy z użyciem robaków i małych rybek jako przynęt. Robert Wiśniewski i Waldemar Ptak krok po kroku demonstrują budowę i wykorzystanie wędek na okonia. Bonusem jest reportaż z cyklu "Z wędką przez świat", tym razem z wyprawy big game na słoneczną Kostarykę.

  75 min

   

   

  Komentarzy: 0
  więcej
 • nr 49 – Wędkarstwo podlodowe cz 1 + Wyprawa na tęczaki + Jak złowić dorsza

  2011-01-28

  Aż trzy filmy na jednej płycie!  Pierwszy to instruktaż łowienia podlodowego prowadzony przez Piotra Stępniaka, trenera polskiej kadry narodowej w wędkarstwie podlodowym, drugi to utrzymany w luźnym tonie reportaż z muszkarskiej wyprawy na pstrągi tęczowe, a trzeci to znów film szkoleniowy, poświęcony tym razem łowieniu bałtyckich dorszy.

  73 min

   

   

  Komentarzy: 0
  więcej
 • nr 50 – The Doorsz

  2011-01-28

  Relacja z wyprawy na najlepsze dorszowe łowiska Europy, położone w okolicy Lofotów. Michał Krzyżanowski i Marcin "Johnny" Narożniak  łowią przed kamerą okazałe dorsze i halibuty, jednocześnie omawiając zasady budowy dorszowych zestawów i posługiwania się nimi. Jest to nieoceniona pomoc dla wędkarzy-turystów wybierających się na łowiska morskie.

  56 min

   

   

  Komentarzy: 0
  więcej
 • nr 51 – Sposób na leszcza

  2011-01-28

  Film szkoleniowy z zakresu łowienia jeziorowych leszczy. Areną zmagań jest malownicze jezioro na Pomorzu, a Robertowi Wiśniewskiemu i Waldemarowi Ptakowi towarzyszy sam Bogdan Barton.  Razem wyprawili się na leszcze uzbrojeni w wędki spławikowe oraz gruntówki ze sprężyną.

  56 min

   

   

  Komentarzy: 2
  więcej
 • nr 53 – Bat część 1 + W królestwie łososia

  2011-01-28

  "Bat część 1" to instruktaż z serii "Sekrety mistrzów" dotyczący łowienia właśnie batem. Piotr Stępniak, wielokrotny Mistrz Polski wędkarstwie spławikowym i podlodowym opowiada i demonstruje, jak dobrać odpowiedni sprzęt i wykonać zanętę - prosto, tanio i efektywnie.

  "W królestwie łososia" to relacja z wyprawy spinningowo-muchowej na łososiową rzekę Czawangę, płynącą przez Półwysep Kolski w Rosji. Oprócz dużej dozy rozrywki jest to nieoceniona pomoc dla wszystkich, którzy wybierają się w tamte strony.

  85 min.

   

   

   

  Komentarzy: 0
  więcej
 • nr 54 – Big Game in Kenya + Bat część 2

  2011-01-28

  Big Game in Kenya. Relacja z wyprawy na najlepsze łowiska big game świata. Kenia, bo o niej mowa, stała się celem naszej kolejnej wyprawy, gdzie urządziliśmy dla towarzyszących nam wędkarzy pierwsze polskie zawody big game. 

  Bat część 2. Druga część instruktażu łowienia batem. Tym razem Piotr Stępniak i jego koledzy wyjaśniają, jak wygruntować łowisko, jak podawać zanętę oraz zdradzi kilka innych, ważnych sekretów, dzięki którym każdy może szybko zacząć skutecznie łowić batem. To nie tylko elementarna wiedza dla początkujących, ale również cenne informacje dla bardziej zaawansowanych miłośników wędkarstwa spławikowego.

  87 min.

   

  Komentarzy: 0
  więcej
 • nr 55 – Płocie - spławik i drgająca szczytówka

  2011-01-28

  Film szkoleniowy z zakresu łowienia płoci na lekką wersję wędki z drgającą szczytówką oraz na odległościówkę spławikową. Materiał powstał nad malowniczym Jeziorem Czorsztyńskim, gdzie wybrali się na ryby Robert Wiśniewski i Walcemar Ptak. Jest to bardzo dobre wprowadzenie do tematyki łowienia płoci.

  57 min.

   

   

  Komentarzy: 0
  więcej
 • nr 57 - Sandacz - polska szkoła łowienia + Morski spławik

  2011-02-25

  Sandacz - polska szkoła łowienia. Tytuł mówi wszystko - jest to instruktaż w zakresie opracowanej przez polskich wędkarzy metody łowienia z opadu. Jak dobrać i poprowadzić przynętę, jakie miejscówki obławiać i inne ważne niuanse metody opadowej.

  Morski spławik. Film szkoleniowy z zakresu łowienia batem w... morzu. Nietypowe zestawienie łowiska i metody, jednak bardzo skuteczne.

  75 min.

   

   

  Komentarzy: 0
  więcej
 • nr 58 - Boczny trok + Morska gruntówka i spinning

  2011-02-26

  Boczny trok. Jedną z najskuteczniejszych metod łowienia okoni (ale nie tylko) jest boczny trok. Jak dobrać sprzęt, jak zawiązać boczny trok, a także jak i gdzie poprowadzić taki zestaw – o tym wszystkim opowiadamy w tym filmie.

  Morska gruntówka i spinning. Krok po kroku wyjaśniamy, co i  jak można małym kosztem łowić z batyckiej plaży na wędkę spinningową i gruntową. Okazuje się, że nie trzeba wielkich nakładów i mnóstwa specjalistycznej wiedzy, aby skutecznie wedkować z plaży.e zestawienie łowiska i metody, jednak bardzo skuteczne.

  75 min.

   

   

  Komentarzy: 0
  więcej
 • nr 59 - Zimowy spinning + Wędkarstwo podlodowe cz. 2

  2011-02-26

  Zimowy spinning. Spinning zimą niejedno ma imię, ale jedną z jego podstawowych postaci jest łowienia troci w bystrych, pomorskich rzekach. Akcja filmu skupia się tym razem na rzekach mniejszych.

  Wędkarstwo podlodowe cz. 2. Instruktaż łowienia pod lodem, tym razem siei. Michał Krzyżanowski i Paweł Mirecki podczas zasiadki na lodowej tafli wyjaśniają, jak należy to robić.

  71 min.

   

   

  Komentarzy: 0
  więcej
 • nr 60 - Drop shot bez tajemnic + Wędkarstwo podlodowe cz. 3

  2011-02-27

  Drop shot bez tajemnic. Stosunkowo nowa technika łowienia na spinning, która przywędrowała do nas z zagranicy i zdobywa coraz więcej zwolenników, otwierając jednocześnie nowe i dotąd niedostępne możliwości w wędkarstwie spinningowym.

  Wędkarstwo podlodowe cz. 3. W kolejnej odsłonie cyklu "Sekrety Mistrzów" dowiemy się jak skutecznie łowić okonie, posługując się blaszką podlodową. Remigiusz Kopiej zaprezentuje wiele odmian tej, z pozoru tylko, prostej przynęty oraz szczegółowo omówi różne techniki wabienia ryb przy jej użyciu.

  67 min.

   

   

  Komentarzy: 0
  więcej
 • nr 61 - Wakacyjne łowy + Bornholm

  2011-03-15

  Wakacyjne łowy. Jest to film adresowany przede wszystkim do tych mniej doświadczonych wędkarzy, którzy sięgają po wędkę przy okazji i dla relaksu, np. podczas wakacyjnych lub weekendowych wyjazdów nad wodę. Kamil Walicki i Waldek Ptak pokazują, co warto ze sobą zabrać na taki wyjazd oraz jak zmontować proste i skuteczne zestawy do łowienia różnych gatunków ryb jeziorowych.

  Bornholm. Ta położona najbliżej nas wyspa na Bałtyku stanowi nie lada atrakcję wędkarską, a to dlatego, że znajdują się tu jedne z najlepszych w Europie łowiska troci i łososi. Łowiliśmy na spinning z plaży ale także wynajęliśmy specjalną łódź trollingową z przewodnikiem.

  66 min

   

   

  Komentarzy: 0
  więcej
 • Nr 62 - Nowoczesne przynęty gumowe. Teoria i praktyka.

  2011-04-05

  Jaką gumę wybrać? Jak ją poprowadzić? Jaką wędką? Jaki kołowrotek? Żyłka czy plecionka? Pytania na temat gum można mnożyć, ale największa ich ilość dotyczy kształtów i kolorów. W tym filmie odpowiadamy na wiele z nich, prezentując wybrane modele z oferty Dragona. Pokazujemy, jak dobrać sprzęt i jak się nim posługiwać  a także, jak przynęty zachowują się podczas prowadzenia.

  85 min

   

   

  Komentarzy: 0
  więcej
 • Nr 63 - Sandacze na martwą rybkę

  2011-04-28

  Film poświęcony jest metodzie, która królowała przed wieloma laty, ale i dzisiaj ma liczne grono zwolenników, zwłaszcza pośród tych wędkarzy, którzy lubią w ciszy i spokoju posiedzieć nad brzegiem rzeki, czy jeziora. Nie wymaga używania specjalistycznego sprzętu, ale wysoko stawia poprzeczkę, jeśli chodzi o precyzję w komponowaniu zestawu. O tym jest nasz film - jak poprawnie łowić sandacze na martwe rybki.

  55 min

   

   

  Komentarzy: 0
  więcej
 • Nr 65 - Z gruntówką na sumy

  2011-08-01

  Podobnie jak w przypadku innych ryb, sposobów na złowienie suma jest wiele, ale w ostatnich kilku latach na popularności zyskuje łowienie na pellet. W naszym kraju ta metoda jeszcze nie jest dobrze znana, dlatego postanowiliśmy dokładnie ją przetestować i przybliżyć polskim wędkarzom.

  68 min

   

   

  Komentarzy: 0
  więcej
 • Nr 66 - Jak złowić karpia

  2011-09-10

  Duże karpie, a szczególnie te, które już gościły na haku, szybko się uczą i niektóre smaki lub widoki zaczynają kojarzyć z zagrożeniem. Stąd, między innymi, potrzeba ciągłego udoskonalania zestawów i poszukiwania nowych rodzajów przynęt.

  W naszym filmie skoncentrowaliśmy się właśnie na prezentacji tych nowych, nietypowych przynęt. Pokazaliśmy kilka ciekawych pomysłów, które mogą stanowić inspirację dla dalszych własnych poszukiwań. Dołożyliśmy do tego kilka bardzo emocjonujących holi okazałych ryb w łowisku Gosławice oraz garść ważnych informacji o łowieniu w zbiornikach z dużą ilością roślinności. W ten sposób powstał bardzo cenny materiał instruktażowy dla tych mniej zaawansowanych łowców, a jednocześnie przyjemne widowisko dla bardziej doświadczonych karpiarzy.

  64 min.

   

   

  Komentarzy: 0
  więcej
 • Nr 68 - Feeder bez tajemnic

  2011-10-01

  Przekonacie się dziś razem z nami, ile skarbów może skrywać niepozorna, wijąca się między lasami rzeka. Nad taką właśnie wodę wybrała się ekipa filmowa WMH w osobach Kamila Walickiego i Pawła Mireckiego. Na tej wyprawie ich główną „bronią” stał się feeder i właśnie na jego wykorzystaniu w rzecznych warunkach skupia się akcja filmu.

  50 min.

   

   

  Komentarzy: 0
  więcej
---- reklama ----
przynęty na klenie
http://www.AUTOdoc.PL Istnieje możliwość zakupu części zamiennych w niewiarygodnie niskich cenach tutaj