Newsletter

Chcesz być na bieżąco? Dopisz się do listy!

Dołącz

Reklamy

Licznik odsłon


Jak dobrać kolor gumy na szczupaka?

2010-02-09

Jest kilka uniwersalnych wzorów które niemal zawsze są skuteczne, ale najlepsze wyniki będziemy mieli, gdy będziemy elastycznie dopasowywać kolor przynęty do zmieniających się warunków.

Naświetlenie wody wzrasta od poranku do południa a potem maleje do wieczora. Rano i wieczorem, podobnie jak późnym przedpołudniem i wczesnym popołudniem panują zbliżone warunki oświetleniowe i skuteczne są takie same zestawy kolorów. 
Im jaśniej, tym przynęta powinna być ciemniejsza i na odwrót, a branie może przynieść nawet niewielka zmiana koloru, np. założenie gumy z ciemniejszym lub jaśniejszym grzbietem. Należy też brać poprawkę na okresowe „zaciemnienia” wody pod wpływem zachmurzenia. Zasada ta dotyczy tylko wody przejrzystej. W mętnej wodzie można spokojnie cały dzień łowić wabikami z poranka.
Im bardziej mętna woda, tym lepsze efekty osiągniemy stosując przynęty o ożywionej kolorystyce. W wodzie skrajnie zmętniałej, np. na skutek przyboru czy wiatru, szczupaki dostrzegają tylko najbardziej jaskrawe kolory. W czystej wodzie jest inaczej: tu trzeba eksperymentować z barwami zbliżonymi do naturalnych.

Słowa kluczowe: | szczupak | przynęta |

Komentarze

nowsze
starsze
nowsze
starsze

Twój komentarz został dodany i oczekuje na moderację.

Prosimy o cierpliwość.

Dodaj komentarz

(nie jest podawany do publicznej wiadomości)

---- reklama ----
http://www.AUTOdoc.PL Istnieje możliwość zakupu części zamiennych w niewiarygodnie niskich cenach tutaj
przynęty na klenie