Newsletter

Chcesz być na bieżąco? Dopisz się do listy!

Dołącz

Reklamy

Licznik odsłon

Wędkarstwo moje hobby - czasopismo wędkarskie z filmem

Aktualności

Porada tygodnia

Wideoporady

Zawody wędkarskie

Nasze artykuły

 • Metoda na kanał

  2016-11-09 Nasze artykuły / Paweł Smyk

  Do wędkowania w kanale przekonali mnie jakiś czas temu moi koledzy – spławikowi wyczynowcy. To im zawdzięczam swój niezwykle pozytywny stosunek do tego typu łowiska, a także pierwsze spotkania z wielkimi płociami.

  Komentarzy: 0
  więcej
 • Karpie z glinianek latem

  2016-07-27 Nasze artykuły / Paweł Szewc

  Kiedy nadchodzą upały, a nad większością łowisk panuje hałas, szukam ostoi ciszy i spokoju możliwie z dala od kąpielisk. W tym czasie łowię najczęściej w wodach bardzo zróżnicowanych pod względem struktury dna i głębokości. Do nich bez dwóch zdań należą (...)

  Komentarzy: 0
  więcej
 • Wiosenne szczupaki

  2016-06-09 Nasze artykuły / Sebastian Nowosiad

  Szczupak jest podstawą mojego wędkarskiego życia i jak zawsze wiosną wyprawiam się na niego regularnie obławiając miejscowe kanały oraz niektóre zbiorniki komercyjne.

  Komentarzy: 0
  więcej

Artykuły Czytelników

 • Ostatnia zasiadka sezonu

  2016-11-08 Artykuły Czytelników / Alex Sokołowski

  Na to czekałem z niecierpliwością gdyż miałem ogromną chęć na złowienie jesiotra. Łowisko na które się wybraliśmy znam dość dobrze bo nie raz tam bylem i wałczyłem z rybami, które są sporych rozmiarów i nad wyraz mądre.

  Komentarzy: 0
  więcej
 • Zasiadka na Jarosławkach

  2016-08-29 Artykuły Czytelników / Policki Team Karpiowy

  Przyszedł czas wyjazdu na dwudniową zasiadkę na łowisko Jarosławki. Jest wtorek, godzina ranna. Pakujemy się w samochód i ruszamy na łowisko.  

   

  Komentarzy: 2
  więcej
 • X Meeting Carp Teamu Luboń

  2015-10-30 Artykuły Czytelników / Robert Leszczyński

  X Meeting Carp Team Luboń mimo wielkich zawirowań jednak się odbył – przepraszam nie jednak a musiał się odbyć. Ktoś kiedyś mi powiedział, że jak czegoś mocno chcesz, to choćby skały... I tak było tym razem. Ale zacznę od początku.

  Komentarzy: 0
  więcej

Polecane artykuły

 • Czarny koń

  2010-04-06 Porada tygodnia

  Wbrew pozorom czarne przynęty są wyjątkowo skuteczne. Słynna obrotówka Black Fury jest najlepszym tego dowodem. Właśnie teraz, wiosną, czarne przynęty mogą się okazać strzałem w dziesiątkę. Powinni o tym pamiętać również muszkarze.

  Komentarzy: 9
  więcej
 • Kleń lubi piórka

  2009-09-29 Porada tygodnia

  Kleń żerujący na przybrzeżnych płyciznach jest czujny i płochliwy. Większe sztuki, a w naszych rzekach pływają nawet sześciokilowe kleniska, są niesłychanie trudne do złowienia na spinning w takich warunkach.

  Komentarzy: 7
  więcej
 • Glina w zanęcie

  2011-05-10 Porada tygodnia / Redakcja

  Użycie gliny w roli kleju i obciążenia jest wskazane zwłaszcza w rzekach, gdzie kule zanętowe muszą w całości dolecieć w miejsce łowienia i dotrzeć na dno i tam zacząć w zaplanowany sposób uwalniać składniki wabiące.

  Komentarzy: 2
  więcej
 • Na szczupaki z małej rzeki

  2011-07-01 Artykuły Czytelników / Piotrek

  Szczupak jest najpopularniejszym drapieżnikiem naszych wód, może z wyjątkiem okonia Choć wielu z nas kojarzy go z wodami większych rozmiarów, jak jeziora, spore rzeki i zbiorniki zaporowe, to jednak szczupakowi wystarcza każda, nawet mała rzeczka czy (...)

  Komentarzy: 17
  więcej
 • Nęcenie brzan

  2010-09-14 Porada tygodnia

  Brzana jest dla wielu wędkarzy celem jesiennych wypraw z wędką. Choć dobrze reaguje np. na żółty ser nawet bez nęcenia, warto jednak podsypać w łowisko nieco karmy.

  Komentarzy: 0
  więcej
 • Karpie zimą

  2008-12-29 Porada tygodnia

  Wbrew pozorom także zimą można liczyć na karpie w rzekach, w których jest liczna populacja tych ryb. Karpie zimą również żerują, trzeba jednak poświęcić trochę czasu na znalezienie odpowiedniego miejsca i dobranie odpowiedniej przynęty.

  Komentarzy: 1
  więcej
 • Jak przygotować orzechy tygrysie?

  2011-07-05 Porada tygodnia / Redakcja

  Orzechy tygrysie to dobra alternatywa lub wsparcie dla kulek proteinowych. Aby nie zmarnować tej stosunkowo drogiej przynęty, trzeba ją umiejętnie przygotować i dziś piszemy, jak to zrobić.

  Komentarzy: 2
  więcej
 • Czas jesiennego sandacza

  2009-09-11 Nasze artykuły

  Nadchodzi czas, aby się zmierzyć z rzecznymi sandaczami. W tych miesiącach krążą one po swoich rewirach tylko z jednym zamiarem – najeść się do syta i jeszcze jakąś rybkę połknąć na zapas.

  Komentarzy: 10
  więcej

Zapraszamy do współpracy

Nawiążemy kontakt z wędkarzami-autorami artykułów. Jeśli jesteś dobrym wędkarzem, umiesz pisać ciekawie o swojej pasji i masz dobre zdjęcia - napisz do nas. Przyślij próbkę tekstu do 7000 znaków i kilka zdjęć (warunek konieczny). Dobre teksty bedziemy publikować w naszym miesięczniku lub na stronie www.wmh.pl, a z najlepszymi autorami nawiążemy stałą współpracę.

------------ Reklama ------------

przynęty na szczupaka
http://www.AUTOdoc.PL Istnieje możliwość zakupu części zamiennych w niewiarygodnie niskich cenach tutaj