Ostatnie komentarze

Newsletter

Chcesz być na bieżąco? Dopisz się do listy!

Dołącz

Reklamy

Licznik odsłon

---- reklama ----

Wędkarstwo moje hobby - czasopismo wędkarskie z filmem

Nasze artykuły

 • Metoda z MegaBAITS

  2016-08-24 Nasze artykuły / Firma Dragon

  W Dragonie znakiem MegaBAITS sygnowana jest szeroka gama produktów dla pasjonatów zasiadek na ryby spokojnego żeru – od supermocnego sprzętu karpiowego po precyzyjne matchówki. Jest tu także pełny wybór sprzętu do łowienia metodą i tym tematem dziś się (...)

  Komentarzy: 0
  więcej
 • Karpie z glinianek latem

  2016-07-27 Nasze artykuły / Paweł Szewc

  Kiedy nadchodzą upały, a nad większością łowisk panuje hałas, szukam ostoi ciszy i spokoju możliwie z dala od kąpielisk. W tym czasie łowię najczęściej w wodach bardzo zróżnicowanych pod względem struktury dna i głębokości. Do nich bez dwóch zdań należą (...)

  Komentarzy: 0
  więcej
 • Wiosenne szczupaki

  2016-06-09 Nasze artykuły / Sebastian Nowosiad

  Szczupak jest podstawą mojego wędkarskiego życia i jak zawsze wiosną wyprawiam się na niego regularnie obławiając miejscowe kanały oraz niektóre zbiorniki komercyjne.

  Komentarzy: 0
  więcej

Wideoporady

Aktualności

Porada tygodnia

Polecane artykuły

 • Belly boat

  2011-03-25 Nasze artykuły

  Jednoosobowy ponton z nożnym napędem, zwany z języka angielskiego belly boat lub float tube, w Polsce jest pieszczotliwie przez wędkarzy nazywany pływadełkiem. To właśnie nasza rodzima nazwa najlepiej oddaje bardzo finezyjny charakter tego sprzętu.

  Komentarzy: 4
  więcej
 • Chleb na powierzchni

  2009-09-22 Porada tygodnia

  Karpie i amury buszujące na płyciznach często zbierają pokarm z powierzchni wody. Są to zarówno naturalne kąski, jak i podawany im tam kawałek chleba na haczyku. Dziś doradzamy, jak zmontować taki zestaw.

  Komentarzy: 3
  więcej
 • Karpie w zbiornikach zaporowych

  2009-10-23 Nasze artykuły / Redakcja WMH

  Łowienie w zbiorniku zaporowym rozpoczynałem jeszcze jako dziecko. Właściwie od samego początku, kiedy zaczynałem moją przygodę z karpiami, nie miałem możliwości łowienia na innej wodzie karpiowej.

  Komentarzy: 10
  więcej
 • Letnie trocie i łososie

  2010-07-16 Nasze artykuły

  W lipcu i sierpniu nad pomorskimi rzekami spotyka się niewielu wędkarzy próbujących złowić letniego srebrniaka troci czy łososia. A spróbować naprawdę warto, ponieważ emocje towarzyszące takiemu łowieniu sięgają zenitu.

  Komentarzy: 0
  więcej
 • Drgająca szczytówka - przydatne sztuczki

  2010-11-30 Porada tygodnia

  Każda metoda ma swoje niuanse, które należy rozpracować, aby łowienie było skuteczne i wygodne. Nie darmo mówi się, że diabeł tkwi w szczegółach.

  Komentarzy: 4
  więcej
 • Gdy opada duża woda

  2011-07-19 Porada tygodnia / Kamil "Łysy Wąż" Walicki

  Wezbrana woda zabiera z brzegów śmieci, ale również uschnięte trawy i patyki, a niekiedy całe drzewa. Wędkowanie w tym swego rodzaju „torze przeszkód” jest uciążliwe, a niekiedy nawet niemożliwe. No, ale z czasem wszystko wraca do normy.

  Komentarzy: 3
  więcej
 • Kanciaste "kulki" na karpie

  2011-04-12 Porada tygodnia / Redakcja

  Przyzwyczailiśmy się, że najpopularniejsza przynęta na duże karpie jest kulista. Tymczasem wcale tak nie musi być i dziś piszemy parę słów na ten temat.

  Komentarzy: 6
  więcej
 • Ciężarek do drop shota

  2011-11-23 Porada tygodnia / Redakcja

  Jednym z elementów zestawu drop shot jest odpowiednio ukształtowany ciężarek. Jego dobór ma wpływ na skuteczność i wygodę łowienia, dlatego warto pochylić się nad tym tematem.

  Komentarzy: 7
  więcej

Artykuły Czytelników

Zapraszamy do współpracy

Nawiążemy kontakt z wędkarzami-autorami artykułów. Jeśli jesteś dobrym wędkarzem, umiesz pisać ciekawie o swojej pasji i masz dobre zdjęcia - napisz do nas. Przyślij próbkę tekstu do 7000 znaków i kilka zdjęć (warunek konieczny). Dobre teksty bedziemy publikować w naszym miesięczniku lub na stronie www.wmh.pl, a z najlepszymi autorami nawiążemy stałą współpracę.

------------ Reklama ------------

przynęty na szczupaka