Newsletter

Chcesz być na bieżąco? Dopisz się do listy!

Dołącz

Reklamy

Licznik odsłon

---- reklama ----

Wędkarstwo moje hobby - czasopismo wędkarskie z filmem

Wideoporady

Porada tygodnia

Polecane artykuły

 • Kiedy lód utrzyma wędkarza?

  2010-12-03 Aktualności

  Przedstawiamy dziś orientacyjne wskaźniki grubości lodu, która zapewnia człowiekowi bezpieczeństwo.

   

  Komentarzy: 4
  więcej
 • Okoń - zanim ściśnie lód

  2010-12-03 Nasze artykuły

  Zimą w rzece ze względu na okres ochronny na szczupaka i sandacza do łowienia na sztuczne przynęty pozostaje praktycznie tylko okoń.

  Komentarzy: 6
  więcej
 • Granie woblerem pływającym

  2008-11-04 Porada tygodnia

  W łowiskach o zróżnicowanej głębokości lub tam, gdzie trzeba omijać zaczepy, na przykład na przybrzeżnych płyciznach, przydaje się umiejętność regulowania głębokości pracy woblera przez odpowiednie ustawienie szczytówki wędziska.

  Komentarzy: 3
  więcej
 • Nimfa dla początkujących

  2010-05-04 Porada tygodnia

  Na nimfę dają się łowić ryby różnych gatunków, nie tylko te kojarzone z wędkarstwem muchowym. To bardzo skuteczna i popularna rodzina przynęt. Wędkarze, którzy dopiero zaczynają przygodę z muszkarstwem muszą wiedzieć, dlaczego tak jest.

  Komentarzy: 1
  więcej
 • Karpie zimą

  2008-12-29 Porada tygodnia

  Wbrew pozorom także zimą można liczyć na karpie w rzekach, w których jest liczna populacja tych ryb. Karpie zimą również żerują, trzeba jednak poświęcić trochę czasu na znalezienie odpowiedniego miejsca i dobranie odpowiedniej przynęty.

  Komentarzy: 1
  więcej
 • Głowacica - królowa jesieni

  2009-09-25 Nasze artykuły / Andrzej Konowrocki

  Jesień dla rasowego łowcy salmonidów to czas głowacicy. Ryby mało znanej – wręcz mitycznej – i niesamowicie trudnej do złowienia dla wędkarzy niemających do czynienia na co dzień z rzekami, w których ryby te występują.

  Komentarzy: 3
  więcej
 • Line aligner

  2010-11-09 Porada tygodnia

  Jednym ze starych, sprawdzonych patentów dla karpiarzy jest line aligner (można przełożyć to jako „nakierowanie linki”). Technika to stara, ale nie przestarzała. Dziś podajemy szczegółowy opis jej wykonania.

  Komentarzy: 2
  więcej
 • Zniszczyli tarliska, muszą je odtworzyć

  2011-08-19 Aktualności / Redakcja

  Drogowcy, którzy zniszczyli sztuczne i naturalne tarliska na Słupi i Glaźnej, na terenie obszaru Natura 2000, będą je musieli odtworzyć na swój koszt. Tak zadecydowała Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska.

  Komentarzy: 3
  więcej
 • Zagrodzone brzegi Sanu

  2010-04-21 Artykuły Czytelników / Andrzej Bil

  Artykuł alarmuje o niepokojącej sytuacji nad Sanem, opisujący zjawisko grodzenia brzegów rzeki oraz szpecące je budowle.

  Komentarzy: 6
  więcej

Artykuły Czytelników

Zapraszamy do współpracy

Nawiążemy kontakt z wędkarzami-autorami artykułów. Jeśli jesteś dobrym wędkarzem, umiesz pisać ciekawie o swojej pasji i masz dobre zdjęcia - napisz do nas. Przyślij próbkę tekstu do 7000 znaków i kilka zdjęć (warunek konieczny). Dobre teksty bedziemy publikować w naszym miesięczniku lub na stronie www.wmh.pl, a z najlepszymi autorami nawiążemy stałą współpracę.

------------ Reklama ------------