Newsletter

Chcesz być na bieżąco? Dopisz się do listy!

Dołącz

Reklamy

Licznik odsłon

Wędkarstwo moje hobby - czasopismo wędkarskie z filmem

Wideoporady

Porada tygodnia

Artykuły Czytelników

 • Zasiadka na Jarosławkach

  2016-08-29 Artykuły Czytelników / Policki Team Karpiowy

  Przyszedł czas wyjazdu na dwudniową zasiadkę na łowisko Jarosławki. Jest wtorek, godzina ranna. Pakujemy się w samochód i ruszamy na łowisko.  

   

  Komentarzy: 2
  więcej
 • X Meeting Carp Teamu Luboń

  2015-10-30 Artykuły Czytelników / Robert Leszczyński

  X Meeting Carp Team Luboń mimo wielkich zawirowań jednak się odbył – przepraszam nie jednak a musiał się odbyć. Ktoś kiedyś mi powiedział, że jak czegoś mocno chcesz, to choćby skały... I tak było tym razem. Ale zacznę od początku.

  Komentarzy: 0
  więcej
 • Carp & Catfish Hunters

  2015-07-10 Artykuły Czytelników / Michał Dymek, Michał Ratajczak

  "Dwa Michały się spotkały na żwirowni połapały"... Zjeżdżając z poprzedniej zasiadki dostałem telefon od Michała czy nie zasadzimy się na ryby w następny weekend tj. 12-14 czerwca.

  Komentarzy: 6
  więcej

Nasze artykuły

 • Karpie z glinianek latem

  2016-07-27 Nasze artykuły / Paweł Szewc

  Kiedy nadchodzą upały, a nad większością łowisk panuje hałas, szukam ostoi ciszy i spokoju możliwie z dala od kąpielisk. W tym czasie łowię najczęściej w wodach bardzo zróżnicowanych pod względem struktury dna i głębokości. Do nich bez dwóch zdań należą (...)

  Komentarzy: 0
  więcej
 • Wiosenne szczupaki

  2016-06-09 Nasze artykuły / Sebastian Nowosiad

  Szczupak jest podstawą mojego wędkarskiego życia i jak zawsze wiosną wyprawiam się na niego regularnie obławiając miejscowe kanały oraz niektóre zbiorniki komercyjne.

  Komentarzy: 0
  więcej
 • Wyspa ognia, lodu i łososi

  2015-09-21 Nasze artykuły / Marcin Niemiec

  Miałem nie jechać na Islandię, ale w końcu zadzwonił do mnie Paweł Naczelny, sprawca całego zamieszania, mowiąc: "Drugi operator nie zdąży wyrobić paszportu – jedziesz?" 

  Komentarzy: 1
  więcej

Aktualności

Polecane artykuły

 • Letni karp przy brzegu

  2009-08-14 Nasze artykuły / Redakcja WMH

  Odległość, na jakiej zamierzamy łowić karpie, powinna być uzależniona od warunków panujących w łowisku, a nie od możliwości naszego sprzętu.

  Komentarzy: 2
  więcej
 • Długi dryf spławika

  2009-03-17 Porada tygodnia

  Wiosną, gdy woda nie jest wezbrana warto wyprawiać się na klenie, jazie i płotki. W silnym nurcie łowi się je z brzegu długą, bezprzelotkową wędką, feederem lub bolonką. Jest jednak inny sposób, bardzo skuteczny i wciągający.

  Komentarzy: 0
  więcej
 • Kogut na sandacze

  2011-10-25 Porada tygodnia / Redakcja

  Kogut to przynęta związana z zaporowymi sandczami jak mało co innego. Jest to polski wynalazek, jeden z tych, którymi trwale wzbogaciliśmy światowe wędkarstwo.

  Komentarzy: 4
  więcej
 • Dwa metry szczęścia

  2011-07-13 Artykuły Czytelników / Tomasz Kosiński

  Relacja z dwudniowego wyjazdu na Mazury. Miał to być wyjazd sandaczowy, a skończył się niespodziewanie na dwóch metrach cętkowanych emocji...

  Komentarzy: 12
  więcej
 • Nadodrzańskie rewiry

  2009-01-21 Artykuły Czytelników / Mariusz Drogoś

  Mariusz to nasz młody kolega. Wystąpił w filmie "Przyczajony jaź, ukryty kleń", gdzie pod okiem Pawła Mireckiego stawiał pierwsze kroki w lekkim spinningu.

  Komentarzy: 3
  więcej
 • Jelec – szkoła wędkowania

  2009-09-08 Porada tygodnia

  Łowienie jelców w małych i średnich rzeczkach jest świetną szkołą wędkowania na przepływankę. Jelce dobrze łowi się również na sztuczną muszkę. Ryby te nie są duże, ale jak na swój rozmiar silne i waleczne.

  Komentarzy: 1
  więcej
 • Line aligner

  2010-11-09 Porada tygodnia

  Jednym ze starych, sprawdzonych patentów dla karpiarzy jest line aligner (można przełożyć to jako „nakierowanie linki”). Technika to stara, ale nie przestarzała. Dziś podajemy szczegółowy opis jej wykonania.

  Komentarzy: 2
  więcej
 • Dobór drgającej szczytówki

  2008-09-29 Porada tygodnia

  Łowienie metodą drgającej szczytówki - czy to pickerem, czy feederem – staje się coraz bardziej popularne. Warto wiedzieć, czym się kierować przy wyborze szczytówki sygnalizacyjnej.

  Komentarzy: 0
  więcej

Zapraszamy do współpracy

Nawiążemy kontakt z wędkarzami-autorami artykułów. Jeśli jesteś dobrym wędkarzem, umiesz pisać ciekawie o swojej pasji i masz dobre zdjęcia - napisz do nas. Przyślij próbkę tekstu do 7000 znaków i kilka zdjęć (warunek konieczny). Dobre teksty bedziemy publikować w naszym miesięczniku lub na stronie www.wmh.pl, a z najlepszymi autorami nawiążemy stałą współpracę.

------------ Reklama ------------

przynęty na szczupaka