Newsletter

Chcesz być na bieżąco? Dopisz się do listy!

Dołącz

Reklamy

Licznik odsłon

Wędkarstwo moje hobby - czasopismo wędkarskie z filmem

Co nowego w naszym serwisie

Nasze artykuły

 • Metoda bolońska - ogólnie

  2014-10-03 Nasze artykuły / Piotr Kozieł

  Metoda bolońska to nic innego jak przepływanka, do której stosujemy wędzisko z kołowrotkiem. Można też stwierdzić, że to odległościówka na wodzie płynącej.

  Komentarzy: 0
  więcej
 • Pogoda dla sumiarza

  2014-08-13 Nasze artykuły / Zdenek Halfar, Marcin Wieczorek

  Lato w pełni, upalne, burzowe i ze zmienną aurą. Jak to wszystko ma się do połowów suma, jego rocznego rytmu życia, połowów w czasie pełni księżyca oraz „sumowej” pogody? 

  Komentarzy: 0
  więcej
 • Okoniowa rozgrzewka

  2014-05-09 Nasze artykuły / Michał Krzyżanowski

  Maj na zbiorniku zaporowym to nie tylko wyprawy szczupaki i oczekiwanie na sandacze. To także łowienie okoni, które właśnie teraz są po tarle i żerują całkiem nieźle.

  Komentarzy: 0
  więcej
 • Raczkowy fenomen

  2014-03-27 Nasze artykuły / Marian Firlej

  Zimą i wczesną wiosną moją najskuteczniejszą przynętą na okonie stają się silikonowe imitacje raków. Latem i jesienią są rzadko atakowane, natomiast teraz przynęty te nie mają sobie równych.

  Komentarzy: 2
  więcej

Porada tygodnia

Aktualności

Polecane artykuły

 • Dwa metry szczęścia

  2011-07-13 Artykuły Czytelników / Tomasz Kosiński

  Relacja z dwudniowego wyjazdu na Mazury. Miał to być wyjazd sandaczowy, a skończył się niespodziewanie na dwóch metrach cętkowanych emocji...

  Komentarzy: 11
  więcej
 • Granie woblerem pływającym

  2008-11-04 Porada tygodnia

  W łowiskach o zróżnicowanej głębokości lub tam, gdzie trzeba omijać zaczepy, na przykład na przybrzeżnych płyciznach, przydaje się umiejętność regulowania głębokości pracy woblera przez odpowiednie ustawienie szczytówki wędziska.

  Komentarzy: 3
  więcej
 • Jak dobrać kolor gumy na szczupaka?

  2010-02-09 Porada tygodnia

  Jest kilka uniwersalnych wzorów które niemal zawsze są skuteczne, ale najlepsze wyniki będziemy mieli, gdy będziemy elastycznie dopasowywać kolor przynęty do zmieniających się warunków nad wodą.

  Komentarzy: 9
  więcej
 • Łopuszna – magiczne miejsce

  2011-05-10 Społeczności wędkarskie / Krzysztof Goryczko

  Są miejsca szczególne, piękne, w których tworzona jest historia. Takim zakątkiem dla polskiego wędkarstwa jest Łopuszna. Jako wieloletni jej wielbiciel spróbuję wyjaśnić, na czym polega magia tego miejsca.

  Komentarzy: 7
  więcej
 • Mocny boczny trok

  2009-05-26 Porada tygodnia

  Boczny trok na stałe zadomowił się w naszym krajobrazie i nikogo już nie dziwi ta niegdyś wyłącznie zawodnicza technika łowienia. Z natury rzeczy „paproszkarze” nastawiają się na ryby względnie małe i średnie, ale...

  Komentarzy: 2
  więcej
 • Muchówka na skandynawskie łososie

  2011-10-11 Porada tygodnia / Redakcja

  Dla wielu muszkarzy wyjazd na dzikie łososie do Norwegii czy Szwecji to spełnienie marzeń i ukoronowanie wedkarskiej kariery. Aby taki wyjazd był owocny, należy się jednak odpowiednio zaopatrzyć.

  Komentarzy: 2
  więcej
 • Kanciaste "kulki" na karpie

  2011-04-12 Porada tygodnia / Redakcja

  Przyzwyczailiśmy się, że najpopularniejsza przynęta na duże karpie jest kulista. Tymczasem wcale tak nie musi być i dziś piszemy parę słów na ten temat.

  Komentarzy: 4
  więcej
 • Jak przygotować orzechy tygrysie?

  2011-07-05 Porada tygodnia / Redakcja

  Orzechy tygrysie to dobra alternatywa lub wsparcie dla kulek proteinowych. Aby nie zmarnować tej stosunkowo drogiej przynęty, trzeba ją umiejętnie przygotować i dziś piszemy, jak to zrobić.

  Komentarzy: 2
  więcej
 • Belly boat

  2011-03-25 Nasze artykuły

  Jednoosobowy ponton z nożnym napędem, zwany z języka angielskiego belly boat lub float tube, w Polsce jest pieszczotliwie przez wędkarzy nazywany pływadełkiem. To właśnie nasza rodzima nazwa najlepiej oddaje bardzo finezyjny charakter tego sprzętu.

  Komentarzy: 4
  więcej

Zapraszamy do współpracy

Nawiążemy kontakt z wędkarzami-autorami artykułów. Jeśli jesteś dobrym wędkarzem, umiesz pisać ciekawie o swojej pasji i masz dobre zdjęcia - napisz do nas. Przyślij próbkę tekstu do 7000 znaków i kilka zdjęć (warunek konieczny). Dobre teksty bedziemy publikować w naszym miesięczniku lub na stronie www.wmh.pl, a z najlepszymi autorami nawiążemy stałą współpracę.

------------ Reklama ------------