Newsletter

Chcesz być na bieżąco? Dopisz się do listy!

Dołącz

Reklamy

Licznik odsłon

Wędkarstwo moje hobby - czasopismo wędkarskie z filmem

Vod WMH

Warto przeczytać

Porada tygodnia

Artykuły Czytelników

 • Szczupaki na płytkich wodach

  2017-05-10 Artykuły Czytelników / Witold Sildatk

  Wędkuję od 20 lat. Jak co roku wyczekuję początku sezonu spinningowego. Dotąd mój największy szczupak miał 91 cm. No i pewnie jak większości marzyło mi się złowić metrowca.

  Komentarzy: 1
  więcej
 • Słowa uczą, przykłady pociągają

  2017-01-11 Artykuły Czytelników / Piotr Głażewski

  Kiedy mówimy o wielkich wartościach jakie powinien przejawiać człowiek, postawach dających nie tylko dobry przykład ale również nadzieję na lepsze jutro, powinniśmy to wszystko realizować we własnym postępowaniu i codziennych zmaganiach z trudami życia. 

  Komentarzy: 2
  więcej
 • Ostatnia zasiadka sezonu

  2016-11-08 Artykuły Czytelników / Alex Sokołowski

  Na to czekałem z niecierpliwością gdyż miałem ogromną chęć na złowienie jesiotra. Łowisko na które się wybraliśmy znam dość dobrze bo nie raz tam bylem i wałczyłem z rybami, które są sporych rozmiarów i nad wyraz mądre.

  Komentarzy: 0
  więcej

Aktualności

Nasze artykuły

 • Bałałajka lub kanadyjka

  2017-01-26 Nasze artykuły / Marcin Kostera

  Łowiąc na lodzie często sięgamy po bałałajkę lub kanadyjkę, najprecyzyjniejsze narzędzia, jakie są dla nas dostępne. Jak jednak zmontować zestawy i czym się różnią obie wędki?      

  Komentarzy: 1
  więcej
 • Metoda na kanał

  2016-11-09 Nasze artykuły / Paweł Smyk

  Do wędkowania w kanale przekonali mnie jakiś czas temu moi koledzy – spławikowi wyczynowcy. To im zawdzięczam swój niezwykle pozytywny stosunek do tego typu łowiska, a także pierwsze spotkania z wielkimi płociami.

  Komentarzy: 0
  więcej
 • Karpie z glinianek latem

  2016-07-27 Nasze artykuły / Paweł Szewc

  Kiedy nadchodzą upały, a nad większością łowisk panuje hałas, szukam ostoi ciszy i spokoju możliwie z dala od kąpielisk. W tym czasie łowię najczęściej w wodach bardzo zróżnicowanych pod względem struktury dna i głębokości. Do nich bez dwóch zdań należą (...)

  Komentarzy: 0
  więcej

Wideoporady

Zawody wędkarskie

Polecane artykuły

 • Jak to kiedyś nad Sanem bywało

  2010-05-28 Artykuły Czytelników / Andrzej Bil

  Wielka rybność naszych rzek w przeszłości nie jest tylko mitem. Świadczą o tym opowiadania starszych kolegów, którzy dobrze pamiętają tamte czasy.

  Komentarzy: 7
  więcej
 • Letni karp przy brzegu

  2009-08-14 Nasze artykuły / Redakcja WMH

  Odległość, na jakiej zamierzamy łowić karpie, powinna być uzależniona od warunków panujących w łowisku, a nie od możliwości naszego sprzętu.

  Komentarzy: 2
  więcej
 • Karpie w mule

  2011-04-22 Nasze artykuły / Paweł Szewc

  Łowienie w mule przysparza karpiarzom wielu problemów. Jedni, którzy poznali sekrety „mulistych” karpi, za żadne skarby nie rezygnują z takich miejsc, natomiast inni uciekają od mułu, jakby ciążyła nad nim klątwa.

  Komentarzy: 5
  więcej
 • Letnie trocie i łososie

  2010-07-16 Nasze artykuły

  W lipcu i sierpniu nad pomorskimi rzekami spotyka się niewielu wędkarzy próbujących złowić letniego srebrniaka troci czy łososia. A spróbować naprawdę warto, ponieważ emocje towarzyszące takiemu łowieniu sięgają zenitu.

  Komentarzy: 0
  więcej
 • Kleń lubi piórka

  2009-09-29 Porada tygodnia

  Kleń żerujący na przybrzeżnych płyciznach jest czujny i płochliwy. Większe sztuki, a w naszych rzekach pływają nawet sześciokilowe kleniska, są niesłychanie trudne do złowienia na spinning w takich warunkach.

  Komentarzy: 7
  więcej
 • Modyfikacja line alignera

  2010-12-14 Porada tygodnia

  W interesie karpiarza jest, aby ryba zacięła się sama jak najszybciej po wzięciu haka do pyska i przy użyciu jak najmniejszej siły. Dobrym sposobem na to jest założenie na haczyk... śruciny.

  Komentarzy: 4
  więcej
 • Kule zanętowe na karpie

  2010-06-22 Porada tygodnia

  Kule zanętowe to podstawa łowienia m.in. małych i średnich karpi i wędkarze na ogół wiedzą, jak je przygotować. Jest jednak kilka sztuczek, dzięki którym nęcenie może być jeszcze lepsze.

  Komentarzy: 16
  więcej
 • Granie woblerem pływającym

  2008-11-04 Porada tygodnia

  W łowiskach o zróżnicowanej głębokości lub tam, gdzie trzeba omijać zaczepy, na przykład na przybrzeżnych płyciznach, przydaje się umiejętność regulowania głębokości pracy woblera przez odpowiednie ustawienie szczytówki wędziska.

  Komentarzy: 3
  więcej

Zapraszamy do współpracy

Nawiążemy kontakt z wędkarzami-autorami artykułów. Jeśli jesteś dobrym wędkarzem, umiesz pisać ciekawie o swojej pasji i masz dobre zdjęcia - napisz do nas. Przyślij próbkę tekstu do 7000 znaków i kilka zdjęć (warunek konieczny). Dobre teksty bedziemy publikować w naszym miesięczniku lub na stronie www.wmh.pl, a z najlepszymi autorami nawiążemy stałą współpracę.

------------ Reklama ------------

przynęty na klenie
http://www.AUTOdoc.PL Istnieje możliwość zakupu części zamiennych w niewiarygodnie niskich cenach tutaj