Newsletter

Chcesz być na bieżąco? Dopisz się do listy!

Dołącz

Reklamy

Licznik odsłon

Wędkarstwo moje hobby - czasopismo wędkarskie z filmem

Aktualności

Porada tygodnia

 • Podlodowe przymorskie okonie

  2017-01-18 Porada tygodnia / Redakcja WMH

  Chociaż przymorskie jeziora są obławiane przez gospodarstwa rybackie, to jednak dzięki stałemu bądź okresowemu połączeniu z morzem są nadal rybne. Gdzie więc warto zapuścić w nich błystkę? Swoje sposoby omawia dziś Tomasz Suwalski.

  Komentarzy: 0
  więcej
 • Podlodowe żuczki

  2017-01-10 Porada tygodnia / Michał Krzyżanowski

  Przynęty bezochotkowe, do których należą m.in. żuczki podlodowe, w ciągu ostatnich dwóch sezonów stały się w Polsce bardzo popularne. Tu omówimy ich wersje głębinowe.

  Komentarzy: 3
  więcej
 • Taktyka na pierwsze trocie

  2017-01-04 Porada tygodnia / Redakcja WMH

  Ruszamy nad zatłoczone brzegi rzeki trociowej. Opcja wędrowna czy opcja krzesełkowa? Obie mają swoje zalety i wady. 

  Komentarzy: 0
  więcej
 • Technika zwana streamerem

  2016-12-22 Porada tygodnia / Redakcja WMH

  Nazwa metody w języku polskim wzięła się od jednej z popularnych much zwanej streamerem, choć... dziś mało kto stosuje ją w tej metodzie. Opisuje ją dziś Mirek Pieślak ze Sztuki Łowienia.

  Komentarzy: 0
  więcej

Artykuły Czytelników

 • Słowa uczą, przykłady pociągają

  2017-01-11 Artykuły Czytelników / Piotr Głażewski

  Kiedy mówimy o wielkich wartościach jakie powinien przejawiać człowiek, postawach dających nie tylko dobry przykład ale również nadzieję na lepsze jutro, powinniśmy to wszystko realizować we własnym postępowaniu i codziennych zmaganiach z trudami życia. 

  Komentarzy: 0
  więcej
 • Ostatnia zasiadka sezonu

  2016-11-08 Artykuły Czytelników / Alex Sokołowski

  Na to czekałem z niecierpliwością gdyż miałem ogromną chęć na złowienie jesiotra. Łowisko na które się wybraliśmy znam dość dobrze bo nie raz tam bylem i wałczyłem z rybami, które są sporych rozmiarów i nad wyraz mądre.

  Komentarzy: 0
  więcej
 • Zasiadka na Jarosławkach

  2016-08-29 Artykuły Czytelników / Policki Team Karpiowy

  Przyszedł czas wyjazdu na dwudniową zasiadkę na łowisko Jarosławki. Jest wtorek, godzina ranna. Pakujemy się w samochód i ruszamy na łowisko.  

   

  Komentarzy: 2
  więcej

Wideoporady

Zawody wędkarskie

Nasze artykuły

 • Metoda na kanał

  2016-11-09 Nasze artykuły / Paweł Smyk

  Do wędkowania w kanale przekonali mnie jakiś czas temu moi koledzy – spławikowi wyczynowcy. To im zawdzięczam swój niezwykle pozytywny stosunek do tego typu łowiska, a także pierwsze spotkania z wielkimi płociami.

  Komentarzy: 0
  więcej
 • Karpie z glinianek latem

  2016-07-27 Nasze artykuły / Paweł Szewc

  Kiedy nadchodzą upały, a nad większością łowisk panuje hałas, szukam ostoi ciszy i spokoju możliwie z dala od kąpielisk. W tym czasie łowię najczęściej w wodach bardzo zróżnicowanych pod względem struktury dna i głębokości. Do nich bez dwóch zdań należą (...)

  Komentarzy: 0
  więcej
 • Wiosenne szczupaki

  2016-06-09 Nasze artykuły / Sebastian Nowosiad

  Szczupak jest podstawą mojego wędkarskiego życia i jak zawsze wiosną wyprawiam się na niego regularnie obławiając miejscowe kanały oraz niektóre zbiorniki komercyjne.

  Komentarzy: 0
  więcej

Polecane artykuły

 • Głowacica - królowa jesieni

  2009-09-25 Nasze artykuły / Andrzej Konowrocki

  Jesień dla rasowego łowcy salmonidów to czas głowacicy. Ryby mało znanej – wręcz mitycznej – i niesamowicie trudnej do złowienia dla wędkarzy niemających do czynienia na co dzień z rzekami, w których ryby te występują.

  Komentarzy: 3
  więcej
 • Kiedy lód utrzyma wędkarza?

  2010-12-03 Aktualności

  Przedstawiamy dziś orientacyjne wskaźniki grubości lodu, która zapewnia człowiekowi bezpieczeństwo.

   

  Komentarzy: 4
  więcej
 • Czas mormysza cz 1

  2010-01-01 Nasze artykuły

  Zima. Powierzchnie jezior skute grubą warstwą lodu. Gdy pierwszy lód skuwa wody, ryby nie od razu wyzbywają się swoich jesiennych przyzwyczajeń. Stada drobnicy nadal trzymają się przybrzeżnych trzcin, a za nimi podążają drapieżniki.

  Komentarzy: 3
  więcej
 • Czas mormysza cz 2

  2011-02-11 Nasze artykuły / Tomasz "Lipion" Reguła

  Samo otwarcie pudełka z mormyszkami budzi we mnie uczucie zadowolenia. Kiedy patrzę na tę wędkarską biżuterię, czuję się, jakbym oglądał prawdziwe jubilerskie precjoza. Ach, te mormyszki.

  Komentarzy: 0
  więcej
 • Gdy pstrąg woli powoli...

  2009-04-28 Porada tygodnia

  Gdy łowicie pstrągi na spinning, dobrym pomysłem jest prowadzenie przynęty z prądem wody. Kiedy jednak „kropkowańce” atakują tylko przynęty prowadzone powoli, nie wolno tej metody stosować w szybszym nurcie.

  Komentarzy: 1
  więcej
 • Karpie zimą

  2008-12-29 Porada tygodnia

  Wbrew pozorom także zimą można liczyć na karpie w rzekach, w których jest liczna populacja tych ryb. Karpie zimą również żerują, trzeba jednak poświęcić trochę czasu na znalezienie odpowiedniego miejsca i dobranie odpowiedniej przynęty.

  Komentarzy: 1
  więcej
 • Modyfikacja line alignera

  2010-12-14 Porada tygodnia

  W interesie karpiarza jest, aby ryba zacięła się sama jak najszybciej po wzięciu haka do pyska i przy użyciu jak najmniejszej siły. Dobrym sposobem na to jest założenie na haczyk... śruciny.

  Komentarzy: 4
  więcej
 • Okoń z pierwszego lodu

  2009-01-06 Porada tygodnia

  Zima nareszcie nadciągnęła na dobre i można skorzystać z dobrodziejstw łowienia z lodu. Te kilkanaście dni odkąd lód skuje taflę jeziora to okres okoniowych żniw. Aby jednak wziąć w nich udział, trzeba ustalić odpowiednią taktykę, aby nie miotać się (...)

  Komentarzy: 0
  więcej

Zapraszamy do współpracy

Nawiążemy kontakt z wędkarzami-autorami artykułów. Jeśli jesteś dobrym wędkarzem, umiesz pisać ciekawie o swojej pasji i masz dobre zdjęcia - napisz do nas. Przyślij próbkę tekstu do 7000 znaków i kilka zdjęć (warunek konieczny). Dobre teksty bedziemy publikować w naszym miesięczniku lub na stronie www.wmh.pl, a z najlepszymi autorami nawiążemy stałą współpracę.

------------ Reklama ------------

przynęty na pstrąga
http://www.AUTOdoc.PL Istnieje możliwość zakupu części zamiennych w niewiarygodnie niskich cenach tutaj